باشگاه خبرنگاران/ دو کوهنورد بعد از ظهر شنبه، بدون طناب و تجهیزات از ساحل Stair Hole، نزدیک Lovworth Cove بالا رفتند. آن‌ها هنگامی که فهمیدند بالا رفتن از این صخره گل آلود خطرناک است که ۲۱ متر بالا رفته بودند و راه برگشتی نداشتند.

یکی از این کوهنوردها می‌توانست به عقب برگردد اما دیگری در موقعیت خطرناکی بود، او کاملاً در شیب بسیار لغزنده و گل آلود ۲۱ متری قرار گرفته بود و هیچ راه مطمئنی برای رسیدن به بالا یا پایین صخره برایش وجود نداشت.


آن‌ها با اورژانس تماس گرفتند و به سرعت مشخص شد که ایمن‌ترین گزینه این است که مرد را با هلی‌کوپتر از صخره پایین بیاورند و به همین دلیل هلی‌کوپتر گارد ساحلی سنت آتان به کمک مرد فرستاده شد.

تصاویر و ویدئویی منتش شده که مأموریت نجات، مردی را نشان می‌دهد که در یک موقعیت خطرناک به لبه صخره آویزان است. این کلیپ نشان می‌دهد که وی توسط هلی‌کوپتر گارد ساحلی در حال نجات است.

این مرد پس از یک ساعت گیر افتادن در صخره در حالی که از سرما رنج می‌برد، بدون هیچ آسیبی توسط تیم حفاظت ساحلی نجات پیدا کرد. سخنگوی تیم محافظ ساحلی لولورث گفت: " این مرد از ساحل ضلع غربی صخره بالا رفته بود. وقتی نتوانست بیشتر صعود کند، متوقف شده و در موقعیت سست و نا امنی بالای صخره گیر کرده بود. "


وقتی جزئیات نجات به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شد، کوهنورد به دلیل اقدامات غیرمسئولانه خود و هزینه بالای نجات اضطراری مورد انتقاد قرار گرفت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar