بازار/در سال های اخیر استقبال دانش آموزان و دانشجویان برای ادامه تحصیل در ترکیه افزایش یافته است. مهمترین علت این افزایش استقبال را شاید بتوان ساده تر بودن آزمون ورودی آن نسبت به کنکور ایران دانست. البته ظرفیت بالای دانشگاه های این کشور و بالا بودن کیفیت آموزش در تعداد از دانشگاه ها هم در گرایش ایرانی ها در ادامه تحصیل به ترکیه بی تاثیر نیست. البته عامل موثر دیگری نیز وجود دارد. آن هم اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است. نکته جالب این است که اخذ پذیرش حتی در رشته های پزشکی نیز در ترکیه ممکن است.

در میان رشته های مختلف تحصیلی، بسیاری تمایل به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی مانند پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری، اتاق عمل و ... دارند. اما از آنجا که بازار کار این رشته ها اهمیت زیادی دارد، تایید بودن دانشگاه های محل تحصیل از نظر وزارت بهداشت ایران حائز اهمیت زیادی است.

طی چند سال اخیر، وزارت بهداشت ایران برای اولین بار ۱۵ دانشگاه در ترکیه را مورد تایید اعلام کرده است. در این میان، ۵ دانشگاه خصوصی ترکیه در این لیست به چشم می خورند. این خبر شاید بهترین خبر برای علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به ترکیه در سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ باشد، اما به یک شرط!

همان طور که احتمالا می دانید، پذیرش در دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون آزمون نیز امکان پذیر است. این به این معنا است که شما با خیال راحت تر و در زمان کوتاه تر به نتیجه دلخواه خود می رسید، البته به شرط این که به موقع اقدام کنید!

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خصوصی ترکیه

امکانات فوق العاده دانشگاه های خصوصی ترکیه از جمله اساتید مجرب، امکانات آموزشی و پژوهشی ، ارتباط نزدیک و دوجانبه با برترین دانشگاه ها در اروپا و آمریکا و قرار گرفتن این دانشگاه ها در جایگاه های خوب در میان دانشگاه های جهان از یک سو و ظرفیت معین و محدود این دانشگاه ها و تقاضای بسیار زیاد برای آن ها از سوی دیگر، نیازمند اقدام در زمان مناسب است.

چرا دانشگاه های خصوصی ترکیه را انتخاب کنیم؟

طبیعی است که امکانات فوق العاده دانشگاه های خصوصی ترکیه با شهریه هایی بالاتری نسبت به دانشگاه های دولتی آن همراه باشد. با این حال یونی لند به سبب روابط ویژه خود با این دانشگاه ها توانایی اخذ پذیرش با تخفیف ویژه برای شما دارد.

یونی لند در تلاش است تا شما بتوانید با کمترین هزینه ممکن از یک تخفیف ویژه در دانشگاه خصوصی مورد علاقه خود در ترکیه پذیرش بگیرید و برای رسیدن به این هدف در دام سودجویان بیشماری که پا به این عرصه نهاده اند گرفتار نشوید!

مزایای تحصیل در دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه

  • امکان دریافت بورسیه های تحصیلی متنوع
  • تجربه هیجان انگیز معاشرت با افرادی از فرهنگ های مختلف
  • تجربه بهترین کیفیت آموزشی در ترکیه
  • امکان ادامه تحصیل و یا اشتغال در ایران پس از فارغ لتحصیلی
  • امکان تحصیل در برترین دانشگاه های جهان از طریق برنامه های تبادل دانشجو