روزیاتو/ اگر می خواهید کسی را بیشتر بشناسید می توانید ببینید خوراکی مورد علاقه اش چیست. طبق تحقیقات، بعضی تنقلات و مزه ها می توانند نکاتی را درباره ی شخصیت افراد برملا کنند. به این حوزه از علم، لذت شناسی غذایی یا مطالعه ی ترجیحات غذایی ای گفته می شود که شخصیت افراد را برملا می کنند.

در ادامه می خواهیم ببینیم تنقلات مورد علاقه ی ما چه رازهایی را درباره ی شخصیت ما آشکار می کنند.

چیپس: بلندپرواز


دیگر خصوصیات: موفقیت گرا، عجول، رقابت جو

اگر کسی را می شناسید که عاشق چیپس است، شاید متوجه روحیه ی رقابت جویش هم شده باشید. بر اساس مشاهدات، بسیاری از مدیرعامل های برتر دنیا چیپس های ترد و نمکی را به دیگر تنقلات ترجیح می دهد. تحقیقات نشان داده چیپس دوست ها بلندپرواز و موفق ترند و هم در زندگی شغلی شان موفق اند و هم در زندگی شخصی شان.

کراکر: حساسدیگر خصوصیات: ژرف اندیش، همدل، همه فن حریف

تحقیقات نشان داده کراکر دوست ها آدم های خجالتی اما متفکری هستند. آن ها از انجام همزمان چند کار در پروژه های مختلف لذت می برند اما در عین حال، به فرصت احتیاج دارند تا بتوانند خلاقیت شان را بروز دهند. بر اساس مشاهدات، کراکر دوست ها نسبت به علاقمندان دیگر تنقلات، بیشتر از دوست یابی های اینترنتی استقبال می کنند.

پفک: پرهیزکاردیگر خصوصیات: اخلاق مدار، باوجدان، مبادی آداب، رسمی

تحقیقات نشان داده کسانی که از خوردن پفک لذت می برند عاشق نظم و ترتیب اند. آن ها درستکاری خود را با ارزش ها و اصول اخلاقی خاصی که برای خود دارند، حفظ می کنند.

چیپس ترتیلا: کمال گرا

دیگر خصوصیات:  نوع دوست، وقت شناس، برنامه ریز

بر اساس تحقیقات، کسانی که چیپس ترتیلا دوست دارند از تیپ شخصیتی نوع A هستند – آن ها دوست دارند برای همه چیز برنامه ریزی کنند و همه چیز تحت کنترل شان باشد. آن ها افراد موفق تر و کمال گرایی هستند که از خودانضباطی زیادی برخوردارند.

پاستیل ترش: مغلوب احساسات

دیگر خصوصیات: در کشمکش یا درمانده از زندگی، ثابت قدم، متعادل

پاستیل های ترش فقط ترش نیستند و به خاطر قند زیادشان کماکان مزه ی شیرینی هم دارند. اگر این نوع پاستیل را دوست دارید، احتمالاً آدم غم زده ای هستند. به گفته ی برخی روانشناسان، اگر خوراکی های ترش دوست دارید احتمالاً استانداردهای بالایی دارید، اما اگر از مزه ی ترش و شیرین خوش تان می آید، این توانایی را دارید که تعادل را به زندگی خود بازگردانید.

چوب شور: خلاق

دیگر خصوصیات: پایه مهمانی، افراطی، پرانرژی، خلاق

تحقیقات نشان داده میان علاقه به چوب شور و برونگرایی ارتباط وجود دارد. کسانی که چوب شور دوست دارند از فعالیت های اجتماعی لذت می برند و شخصیت سرزنده، تفریح طلب و خودجوشی دارند و از گنجاندن ابتکار و تازگی در زندگی روزمره ی خود لذت می برند.

بستنی


بستنی دوست ها فقط در یک تیپ شخصیتی نمی گنجند. مزه ی مورد علاقه ی افراد در بستنی می تواند نمایانگر نوع شخصیت آن ها باشد:

توت فرنگی: این افراد از خود گذشته و درونگرا هستند.
وانیلی: این افراد احساسات خود را ابراز می کنند، ریسک پذیرند و رفتارهای تکانشی دارند (آنی و فکر نشده عمل می کنند).
شکلاتی: این افراد رفتارهای اغراق آمیز دارند و جذاب، عشوه گر و زود باورند.
قهوه: این افراد خودجوش و سرزنده اند و می توانند رفتارهای اغراق آمیز داشته باشند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar