باشگاه خبرنگاران/ پيتزا غذاي مورد علاقه بسياري از مردم است، اما آيا کسي تا به حال فکر کرده که چرا آن‌ها را در بسته‌هاي مربعي قرار داده يا به شکل دايره طراحي کرده و به صورت مثلث تکه مي‌کنند؟ در پاسخ به اين سوال، وب سايت رسمي planet planet توضيح داد: " هيچ پاسخ قطعي براي اين سوال وجود ندارد، اما دليل آن تا حدودي اين است که ساخت جعبه‌هاي گرد سخت‌تر است و ظروف مربع باعث مي‌شود که از سالم بودن غذا مطمئن شد، به علاوه نسخه‌هاي قديمي پيتزا مربع بوده و شکل جعبه مي‌تواند ارتباطي با آن داشته باشد. "

دليل ساخت جعبه‌هاي پيتزا به شکل مربع

ساخت يک جعبه گرد بيشتر از ساخته جعبه‌هاي مربع زمان مي‌برد و بسياري از جعبه‌ها داراي شکل اوليه مربع هستند. تنها کاري که سازنده بايد انجام دهد تنظيم طول، ارتفاع و عرض جعبه است. جعبه‌هاي مربع شکل، پيتزاي گرد را ايمن‌تر نگه مي‌دارند، خمير در گوشه‌ها متوقف مي‌شود و پيتزا نمي‌تواند در همه نقاط بلغزد. احتمالاً دليل ساخت مربعي جعبه‌هاي پيتزا اين است که گفته مي‌شود اولين نوع پيتزا به شکل مربع بوده است.

راز شکل گرد و جعبه مربع و تکه هاي مثلثي پيتزا چيست؟

چرا پيتزا گرد و تکه‌هايش مثلث است؟

در مورد شکل خود پيتزا، تعدادي از کارشناسان توضيح دادند که تبديل خمير به يک دايره آسان است. پيتزا به صورت مثلث برش داده مي‌شود، زيرا اين متداول‌ترين روش تقسيم دايره به طور مساوي است و برش‌ها نيز مي‌توانند تا شوند، همانطور که در نيويورک معمول است.

راز شکل گرد و جعبه مربع و تکه هاي مثلثي پيتزا چيست؟

راز شکل گرد و جعبه مربع و تکه هاي مثلثي پيتزا چيست؟

در پايان، تهيه پيتزا به شکل گرد از هر شکل ديگري آسان‌تر است، مربع سازي جعبه‌هاي پيتزا راحت‌تر و ارزان‌تر از گرد است، و آن‌ها به مثلث تقسيم مي‌شوند، زيرا اين روش طبيعي تقسيم دايره است

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar