باشگاه خبرنگاران/ يکي از مهمترين وقايع تاريخ اسلام غديرخم است، که بنابر روايات، پيامبر اکرم(ص) در هنگام بازگشت از آخرين حج خود که به حجه الوداع معروف شده در روز هجدهم ماه ذي الحجه در سرزميني به نام غديرخم به دستور خداوند حضرت علي (ع) را جانشين خود کرد.گفته شده حضرت محمد (ص) تمام افرادي که در آخرين حج او بودند فرا‌خواند و از آن‌ها خواست با امام علي (ع) بيعت کنند. زيرا خداوند در آخرين حج پيامبر از او خواست که آنچه بر ايشان نازل شده به مردم ابلاغ کند و اگر اين کار را نکند رسالتش را انجام نداده است.

کمتر کسي است که  نام سردار قاسم سليماني فرمانده سابق نيروي قدس سپاه پاسدارن  را نشنيده باشد. حاج قاسم سليماني به دليل مبارزه‌هاي جدي با گروهک تروريستي داعش، کمک به مردم جنگ ديده سوريه و مهرباني با کودکان  در دل بسياري  از مردم جهان جا دارد به طوري‌که در هنگام اعلام شهادت او بسياري از افراد سرشناس و مردم عادي در سرتاسر کره خاکي ناراحت  و خواستار انتقام سخت شدند.

در آستانه عيد سعيد غدير خم، جمعي از ارادتمندان به شهيد سليماني با حضور در کنار مزار ايشان در گلزار شهداي کرمان جشني را برگزار کردند که ويدئويي از اين جشن در فضاي مجازي منتشر شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar