باشگاه خبرنگاران/ برخي براي اظهار ارادت و محبت به امير المومنين خصوصا در اين روز ها با خرج هزينه هاي گزاف اقدام به خريد  تابلوهايي با تصوير منسوب به امير المومنين و نصب آن ها در محل هاي مختلف مثل خانه يا محل کارمي کنند.

مرحوم شيخ کافي با اشاره به اين مطلب مي‌گويد: ريشه اين عکس ها از مسيحيت است و آنها دست به ساخت چنين عکس هايي زده اند و به طور ساختگي تصويري درست کردند که خشم، اخم در آن موج ميزند و به دست شمشيري آخته دارد. که چهره اي خلاف از ايشان را رايج کند تا افرادي که شناختي ندارند از ايشان دور شوند. ولي در باره حضرت مسيح با طرح تصويري مظلومانه و رحيم به تبليغ دين خود مشغول اند. برخي هم بي توجه به اين مسئله به خاطر علاقه اي که به ايشان دارند با آوردن چنين عکس هايي به زندگيشان به اين هدف کمک مي کنند.

وي ادامه مي دهد : با  توجه به برخي صفاتي که از ايشان روايت شده و اين که در زمان حيات اين بزرگواران دستگاهي براي گرفتن تصوير درميان نبوده است، اما در اوصاف حضرت آمده که ايشان چهره و شخصيتي بسيار رئوفانه و مهربان داشتند. اما چه بايد کرد؟ بايد به جاي تابلو کردن تصوير سيماي علي (ع)؛ تقوا،منش، رفتار، کردار، ايمان، دين داري، حق پرستي و حق گويي، مناجات در شب، طرف داري از فقرا، حمايت از مظلوم و صفات بي شمار ايشان در شهر  تابلو شود نه عکس ساخته دست مسيحيت!

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar