باشگاه خبرنگاران/ براي بسياري از ما رفتن به ميوه فروشي کاري عادي است. اگر خوش شانس باشيم شايد بتوانيم ميوه‌هايي مانند آناناس و نارگيل را در ميوه فروشي‌هاي محلي پيدا کنيم. باتوجه به تنوع شرايط آب و هوايي و شرايط جغرافيايي، در سراسر جهان ميوه‌ها و گياهان عجيبي وجود دارد و به همين خاطر است که بسياري از مردمان جهان دوست دارند ميوه‌هايي که در کشور خودشان وجود ندارند را تجربه کنند. در اين گزارش ما به معرفي چند نوع ميوه متفاوت جهان مي‌پردازيم که به راحتي در دسترس نيستند و يا قيمت بسيار بالايي دارند.

جک فروت

تصوير جک فروت

اين ميوه گرمسيري بيشتر در ويتنام و تايلند توليد مي‌شود و طعم آن شبيه به موز، انبه و آناناس است. گاهي نيز طعم آن شبيه به آدامس Juicy Fruit توصيف مي‌شود. اين ميوه داراي ويتامين B، پتاسيم و پروتئين بالا است.

آکبي

تصوير آکبي

اين ميوه با نام مستعار انگور شکلاتي به سرعت توجه مردم را به خود جلب مي‌کند، اگرچه اين ميوه مطمئنا طعم شکلات ندارد. ولي طعم ان کمي شبيه نارگيل است . تفاله  اين ميوه  بسيار نرم است .  اين ميوه  هميشه در دسترس نيست و يافتن آن دشوار است.

خربزه پپينو

تصوير خربزه پپينو

خربزه پپينو، علي‌رغم ظاهر و نامي که دارد، در واقع يک خربزه نيست. اين ميوه داراي طعمي ترکيبي از طعم عسل و خيار است و اغلب به صورت خام در سالاد استفاده مي‌شود.

سوگوارو

تصوير سوگوارو

اين ميوه يک گونه کاکتوس است که در آريزونا رايج است و در ساير مناطق ايالات متحده و مناطق دورتر نيز يافت مي‌شود. بيشتر اوقات از اين ميوه براي تهيه شربت استفاده مي‌شود که نوعي شربت بسيار نادر است.

هاني بري

تصوير هاني بري

 اين ميوه  تقريباً شبيه به بلوبري کشيده است. پوست نازکي دارد  و به راحتي  قابل خوردن  است. طعم‌هاي مختلفي به اين ميوه نسبت داده شده مانند گيلاس، کيوي يا توت سياه.

ايمبه

تصوير ايمبه

ايمبه يکي از خويشاوندان مانگوستين آفريقايي است، اگرچه آنچنان شناخته شده نيست، اما طرفداران زيادي دارد. اين ميوه شبيه يک زردآلو است و يک هسته بزرگ دارد. اگرچه مقدار مواد خوراکي در هر ميوه نسبتاً کم است اما داراي طعم شيرين دلپذيري است.

چايوت

تصوير چايوت

اين ميوه متعلق به همان خانواده کدو، خربزه و خيار است و گياه بومي مکزيک ناميده مي‌شود. اين ميوه را مي‌توان به صورت خام مصرف کرد و گاهي اوقات در سالاد استفاده مي‌شود. در بيشتر مواقع، اين ميوه را مي پزند . قبل از پخت، نيازي به برداشتن پوست  ان نيست.

دوريان

تصوير دوريان

دوريان يکي از ميوه‌هايي است که مردم يا آن را دوست دارند يا از آن متنفرند. در قسمت بيروني خار دار اين ميوه، ماده خامه‌اي نرم با عطر فوق العاده‌اي وجود دارد. توضيحات طعم آن بطور قابل توجهي متفاوت است، طعم ميوه شبيه پياز پوسيده گنديده است.

ليمو انگشتي

تصوير ليمو انگشتي

شهرت اين ميوه به دليل شباهت آن به دانه‌هاي خاويار است و از نظر خواص چيزي از خاويار کم ندارد. اين گياه منحصر به فرد در رستوران‌هاي فاخر جهان به جايگاه قابل توجهي رسيده است.

مانگوستين

تصوير مانگوستين

اين ميوه تقريبا در همه ي بازار‌هاي جهان يافت مي‌شود و طرفداران زيادي دارد و تنها داخل ان که حالت  ژله‌اي دارد قابل خوردن است .

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar