باشگاه خبرنگاران/ هتل‌ها يکي از محل‌هاي اقامت مردم در شهر‌هاي مختلف هستند که امکانات متنوع و خوبي را در اختيار مشتريانشان قرار مي‌دهند تا آن‌ها را راضي کنند. برخي از هتلداران هم هستند که دست به خلاقيت‌هايي جالب مي‌زنند تا هرطور شده مهمانان بيشتري را جذب کنند و در برخي از مواقع حتي اين هتل‌ها خودشان جاذبه گردشگري يک شهر مي‌شوند. در اين خبر با برخي از جالب‌ترين هتل‌ها در سراسر جهان آشنا مي‌شويد.

هتل V8، آلمان

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

اين هتل به دليل شبيه بودن خودرو و نقاشي‌ها و دکوراسيون جالبش مشهور است. تجهيزات اين هتل مثل مبلمان و تخت‌ها هيچکدام ماکت ماشين يا مدل‌هاي پلاستيکي نيستند و همه از وسايل نقليه قديمي ساخته شده اند! اين هتل براي دوستداران خودرو اصطلاح خوابيدن در ماشين را به سطح کاملاً جديدي مي‌رساند! ۲۶ اتاق در The V8 Hotel وجود دارد و مسئولان هتل تجربه بي نظيري را به مهمانان ارائه مي‌دهند!

رادکا داوندر، Coober Pedy، استراليا

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

درست در نزديکي استراليا، در Down Under يک هتل زيرزميني منحصر به فرد زيبا قرار دارد. با وجود زيرزميني بودن، اين هتل يک مکان فوق العاده براي انتخاب است و حتي يک موزه زيرزميني نيز در آن وجود دارد! همه چيز در زير زمين نيست و مي‌توان از سقف هتل آسمان زيباي اتراليا را ديد. در مجموع، اين هتل قطعاً تجربه‌اي منحصر به فرد را ارائه مي‌دهد.

هتل Mirrorcube، سوئد

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

اين هتل بسيار زيبا از آينه ساخته شده و در جنگل قرار گرفته و درختان آن را استتار کرده اند. با يک نگاه به اين هتل، تصور مي‌شود که کل آن از شيشه خالص ساخته شده است. اما در واقع داراي ديوار‌هاي واقعي است و همين موضوع آن را شگفت انگيز کرده است. نکته جالب درباره اين هتل فوق العاده و منحصر به فرد (معروف به خانه درختي شيشه اي) اين است که فقط براي دو مهمان جا دارد.

هتل Conrad Maldives Rangali Island، مالديو

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

مالديو مکاني است که به نظر مي‌رسد مستقيماً از يک افسانه بيرون آمده و زميني نيست. درياي زلال آبي، هواي مطبوع، سواحل وسيع ماسه سفيد و طلوع‌هاي نفس گير و جذاب خورشيد. هتلي منحصر به فرد در مالديو وجود دارد که چشم هر مسافري را خيره مي‌کند. اين هتل به معناي واقعي کلمه به مسافران اين امکان را مي‌دهد که در اعماق دريا بخوابند. تصور کنيد که مشغول غذا خوردن هستيد و کوسه‌ها و ماهي‌هاي زيبا که در حال شنا هستند دور شما مي‌چرخند. مسافران حتي مي‌توانند در درياي زلال مالديو شنا کنند. اين هتل ممکن است هزينه‌اي بسيار بالايي داشته باشد، اما مطمئناً تجربه‌اي خاص خواهد بود.

هتل Crazy Bear، بيکنسفيلد، انگلستان

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

اين هتل زيبا در قرن پانزدهم ساخته شده است! مسافران هنگام قدم زدن در اين هتل احساس مي‌کنند که در قرون وسطي هستند. انگلستان داراي فرهنگي غني است که اگر از هتلي تاريخي لذت مي‌بريد، اين هتل انتخاب جالبي براي اقامت است. ورود به اين هتل قوانين خاص و لباس مختص به خودش را دارد. مسافران اجازه ندارند با کفش ورزشي و تي شرت در محيط هتل تردد کنند مگر اينکه از قبل هماهنگ کرده باشند.

هتل Pengheng Space Capsules، شنژن، چين

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

اين هتل بي نظير در چين توسط ربات‌ها اداره مي‌شود! اتاق‌هاي اين هتل به کپسول شبيه است و حمام و دوش هر مسافر با ساير مهمانان مشترک است. در هنگام ورود، يک ربات با چشمان قلبي به استقبال مهمانان مي‌آيد. ربات‌هاي ديگري هم هستند که در سالن غذاخوري براي مهمانان غذا و نوشيدني سرو کنند. اين هتل همچنين فضايي را دارد که به مهمانان اين امکان را مي‌دهد که پياده روي داشته باشند و براي چند دقيقه از شر ربات‌ها خلاص شوند.

هتل Palacio De Sal، بوليوي

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

بوليوي به دليل توليد نمک سالانه ميليون‌ها گردشگر را به خود جذب مي‌کند. هتل Palacio De Sal در ميان يکي از بزرگترين باتلاق‌هاي نمکي در جهان با آجر‌هايي از نمک ساخته شده است. حتي مبل، تخت، ميز و صندلي‌ها هم از نمک ساخته شده اند. همه مسافراني که به اين هتل رفته اند يکبار دوست داشتند که ديوار‌هاي اين هتل را ليس بزنند.

هتل Kolarbyn Eco Lodge، اسکينسکاتبرگ، سوئد

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

برخي از مردم مي‌گويند زيبايي در سادگي است و اشتباه نمي‌کنند. برخلاف برخي از هتل‌هاي ديگري که در اين فهرست مشاهده کرديم، هتل Kolarbyn Eco Lodge در سوئد از کابين‌هاي پوشيده از چمن ساخته شده و وسط جنگل بو واقع است. براي اينکه مهمانان لذت کافي از بودن در طبيعت ببرند، هيچ شيرآبي در هتل نيست و مسافران مي‌توانند از چشمه و رودخانه استفاده کنند و شومينه‌اي براي گرم کردن وجود دارد. نکته جالب اينجاست که اين کابين‌ها به راحتي در جنگل گم مي‌شوند. هتل پوشيده از چمن است و با محيط جنگلي ترکيب شده و نسبتاً کوچک است و بيشتر انتخابي کساني است که به کمپ علاقه دارند.

هتل Free Spirit Spheres، بريتيش کلمبيا، کانادا

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

انين هتل متشکل است تاز سه کره که در درختان وسط جنگل آويزان شده اند. آن‌ها حتي نام‌هاي مخصوص به خودشان را دارند. از آنجايي که اين کره‌ها از شاخه‌هاي درختان آويزان هستند، در روز‌هايي که وزش باد وجود دارد اين طرف و آن طرف مي‌روند. اين کره‌ها از فايبرگلاس و چوب مخصوص ساخته شده اند، که ساختار محکمي دارند و خطري براي درختان نيز ندارند.

هتل Casanus، داندونگ، چين

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

در حالي که قسمت داخلي اين هتل ممکن است منحصر به فردترين هتل در جهان نباشد، اما نماي خارجي آن با مجسمه‌هاي بزرگ شبيه به پادشاهان چيني آن را به مکاني مناسب براي اين فهرست تبديل شده است. اين مجسمه‌هاي چشمگير نشان دهنده خدايان رفاه، موقعيت و طول عمر چيني‌ها هستند و نام آن‌ها فو، لو و شو است. براي ورود به هتل، مهمان از دري مي‌گذرند که در پاي راست مجسمه شو واقع شده است. همانطور که از اندازه بزرگ آن مي‌توان تشخيص داد، اين هتل داراي اتاق‌هاي زيادي است و مسافران مي‌توانند در هر قسمتي از بدن مجسمه‌ها که خواستند ساکن شوند.

هتل Montanña Mágica Lodge، شيلي

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

آيا تا به حال خواسته ايد به داخل يک آتشفشان برويد؟ با رفتن به اين هتل مي‌توانيد روياي ورود به آتشفشان را محقق کنيد. هتل Montaña Mágica در شيلي در داخل يک آتشفشان واقعي ساخته شده و داراي جذاب‌ترين نماي بيروني است. طبيعت و گياه پيچک در اطراف اين آتشفشان رشد کرده و بر زيبايي اين هتل مي‌افزايد. در نگاه اول به نظر مي‌رسد که پري‌ها و شاهزاده‌ها در اين هتل رفت و آمد دارند.

متل Clown، تونوپاه، نوادا

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

اين متل بيشتر شبيه به رويا‌ها و کابوس‌هاي بسيار وحشتناک است. اين متل در نوادا در دکور‌هاي داخلي و خارجي پر از دلقک‌هاي ترسناک است و در کنار يک قبرستان واقع است. بيشتر مهمانان اين متل را براي مراسم هالووين انتخاب مي‌کنند تا در اين روز خاص بيشتر بترسند و لذت ببرند.

هتل Lizzie Borden Bed & Breakfast، ماساچوست، ايالات متحده آمريکا

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

براي طرفداران True Crime اين هتل تاريک يک جاذبه ايده آل است. براي کساني که با داستان آشنا نيستند، والدين ليزي بوردن در قرن نوزدهم در اين خانه کشته شدند. از آن زمان اين خانه به يک هتل تبديل شده و به همان شکل قبلي باقي مانده است. اين هتل در مجموع ۸ اتاق دارد که قبلاً ليزي بوردن، خواهرش، والدينش در آن زندگي مي‌کردند. مهمانان حتي مي‌توانند اتاقي را که اجساد والدين ليزي در آن پيدا شدند را اجاره کنند.

هتل Panda، اميشان، چين

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

اگر طرفدار خرس پاندا هستيد، پيشنهادي جذاب براي شما داريم. هتل Panda داراي ۳۲ اتاق است که همه چيز شبيه به پاندا تزئين شده است. در اين هتل حتي کارکنان نيز لباس پاندا پوشيده اند. ممکن است در ابتدا کمي غافلگير شويد، ممکن است اين پاندا‌ها واقعي به نظر برسند و تا زماني که به آن‌ها عادت نکنيد، ممکن است شگفت انگيز باشد. البته بايد گفت که در اين هتل هيچ پانداي واقعي زندگي نمي‌کند، اما همه جا پاندا‌ها هستند حتي اگر غير واقعي باشند.

هتل SiloStay، نيوزلند

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

سيلو‌ها براي کشاورزان بيشتر از اين که مکان ذخيره سازي باشد استفاده‌هاي ديگري هم دارد. اگر دوست داريد مدتي را در يک سيلو بمانيد مي‌توانيد به نيوزلند سفر کنيد. اتاق‌هاي اين سيلو‌ها بسيار راحت‌تر از آن چيزي است که در ظاهر به نظر مي‌رسد و مسئولان هتل گفته اند از همه امکانات استفاده کردند تا تجربه خوبي را براي مسافران بسازند.

هتل Whitepod، ژنو، سوئيس

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

ساختار هتل شبيه ايگلو سفيد است. هر اتاق هتل از فناوري پيشرفته‌اي برخوردار است و نماي کاملاً شگفت انگيزي از کوه‌هاي آلپ سوئيس و همچنين درياچه ژنو را ارائه مي‌دهند. اگر نگران هواي سرد هستيد، اتاق‌ها فضايي گرم و مطبوع را در اختيار شما مي‌گذارند. هر يک از اتاق‌ها ها داراي شومينه‌هايي بزرگ گرم نگه داشتن و حمام خصوصي است. اين هتل همچنين سونا هم دارد که تجربه بهتري را براي مهمانان به همراه دارد.

هتل Kakslauttanen، فنلاند

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

شما مي‌توانيد براي اقامت در ايگلو با سقف شيشه‌اي در هواي بسيار سرد به فنلاند سفر کنيد. هتل Kakslauttanen در رودخانه Kakslauttanen قرار دارد، جايي که مي‌توانيد در داخل يک ايگلو غول پيکر و عالي بخوابيد. اين هتل براي گرم ماندن به مهمانان کيسه خواب مي‌دهد. ايگلو‌ها هر کدام داراي يک شومينه و يک سونا خصوصي نيز هستند. اين هتل همچنين با صبحانه و شام رايگان از مهمانان پذيرايي مي‌کند.

هتل Attrap Reves، فرانسه

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

وقتي به فرانسه فکر مي‌کنيم بيشتر ذهنمان به سمت پاريس مي‌رود و اولين چيز‌هايي که به ذهن ما مي‌رسد برج ايفل، ​​فضاي رمانتيک، خيابان‌هاي سنگ فرش شده و بيشتر از همه کروسان و غذا‌هاي معروف فرانسوي است. با اين حال، فرانسه چيز‌هاي بيشتري نسبت به پاريس براي ارائه به گردشگران دارد. فرانسه داراي طبيعت شگفت انگيز و مناظري نفس گير است. هتل Attrap Reves که در جنوب فرانسه واقع شده، به مهمانان خود اجازه مي‌دهد تا با خوابيدن در حباب، بين درختان و زير ستاره‌ها، با طبيعت ارتباط برقرار کنند. علاوه بر اين در ساختمان اصلي هتل، يک رستوران و ساير امکانات مجلل نيز وجود دارد.

هتل Fantasyland، کانادا

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

هتل Fantasyland مکاني است که تخيلات در آن تحقق مي‌يابد. براي برخي از ما فانتزي در کتاب‌هايي مانند ارباب حلقه‌ها يا هري پاتر خلاصه مي‌شود و براي ديگران، کلمه فانتزي ممکن است ترسناک و عجيب باشد. در هر صورت، مي‌توانيد هر دو اين فانتزي‌ها را در اين هتل پيدا کنيد. سوئيت‌ها و اتاق خواب‌ها داراي تم‌ها و دکوراسيون‌هاي متفاوتي هستند و تم کهکشان دارند.

هتل Giraffe Manor، نايروبي، کنيا

با هتل هاي شگفت انگيز در سراسر دنيا آشنا شويد + عکس

در عمارت زرافه در کنيا، شما نه تنها زرافه‌هاي شيرين را مي‌بينيد، بلکه مي‌توانيد درست از پنجره اتاق خواب خود به آن‌ها غذا مي‌دهيد. اين زرافه‌ها در جنگلي در نزديکي هتل اقامت دارند و هر روز صبح به هتل مي‌آيند تا از مهمانان پذيرايي کنند. کنيا به سافاري و حيات وحش بزرگ و چشمگير خود مشهور است، اما تعامل با زرافه‌ها تجربه‌اي بي نظير است.

گزارش از مائده زمان فشمي

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar