باشگاه خبرنگاران/ در حالي که به منظور جلوگيري از ابتلا به کرونا، ماسک  تبديل به جزئي ثابت از پوشش‌ روزمره شهروندان در سراسر جهان شده برخي از افراد با ايده‌هاي خلاقانه و استفاده از آلترناتيو‌هاي عجيب سعي در رعايت توصيه‌هاي ايمني دارند. مانند يک شهروند اندونزيايي که ماسک عجيبش او را به سوژه رسانه‌ها تبديل کرده است.

«نِنگاه بودياسا» ۴۴ ساله در تازه‌ترين نوآوري با کمک پوست ناگيل براي خود ماسک ساخته است. او که اهل بالي اندونزي است در يک پارکينگ کار مي‌کند. ابزار کار او يک سوت به همراه اين ماسک نارگيل است. بودياسا در گفتگو با يک خبرنگار محلي اين دو وسيله را مهم‌ترين ابراز‌هاي کارش مي‌داند.

ويدئويي که از او در شبکه‌هاي اجتماعي منتشر شده وي را در حال انجام وظيفه با اين ماسک و حتي لحظه مواجهه اش با مامور پليس را نشان مي‌دهد. در حالي که در ابتدا ويدئو بودياسا در حال مديريت ماشين‌ها در پارکينگ است با پليس مواجه مي‌شود. با اين حال بنا به گفته بودياسا پليس اقدام به جريمه او نکرد، زيرا قانع شد که وي از ماسک جايگزين مناسب استفاده مي‌کند.

مامور پليس در اين باره گفت: "او (بودياسا) قانون را نقض نکرده، اما از ماسک نامناسبي استفاده مي‌کند که دولت آن را توصيه نکرده است؛ بنابراين ما با دادن يک ماسک مناسب به اين مرد به او کمک کرديم."

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar