باشگاه خبرنگاران/  يک مرد انگليسي ده‌ها تونل و اتاق مخفي در زير خانه اش کشف کرد که تصور مي‌شود اين اتاق‌ها و گذرگاه‌هاي مخفي توسط کارگران در قرن نوزدهم ساخته شده است. در حالي که فِردي گاوال، توسعه دهنده املاک و مستغلات، عکس‌هاي قديمي از خانه ۵۰۰ ساله خانواده خود را نگاه مي‌کرد متوجه يک در ورودي در کتابخانه شد که در پشت قفسه‌هاي کتاب بود.

فِردي کتاب‌ها را از قفسه‌ها برداشت و پيچ قفسه‌ها را باز کرد سپس يک اتاق تاريک خالي را پيدا کرد و متوجه تخته چوبي بر روي زمين شد، وقتي آن را بلند کرد راهرويي منتهي به در زيرزمين يافت. او دو اتاق مخفي با در‌هايي که به راهرو‌هاي ديگر منتهي مي‌شوند و يک راهروي ديگر با پله‌هايي که به يک خروجي بسته منتهي ميشد را کشف کرد.

فردي چندين راهروي ديگر نيز پيدا کرد و معتقد بود در سال‌هاي پيش خادمان از آن‌ها براي دور زدن ملک بدون اينکه کسي متوجه شود استفاده مي‌کردند. او ديواري آجري با نام‌هاي اسرار آميز و تاريخ‌هايي که با گچ نوشته شده بود و اتاق ديگري پيدا کرد که منتهي به تونل‌ها و گذرگاه‌هاي مخفي بيشتري مي‌شد.

در يکي از اتاق‌ها، او يک گاو صندوق قديمي پيدا کرد و وقتي آن را باز کرد، کتاب‌هايي از سال ۱۸۴۸ يافت که حاوي اطلاعات مربوط به خانه و حروف اسرار آميز بر روي ديوار بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar