باشگاه خبرنگاران/ کميته تحقيقات ملي روسيه، رئيس يک باند خلافکار را که يک پليس روسي است، به جرم رشوه خواري بازداشت کرد و سپس متوجه شد اين پليس با گرفتن رشوه توانسته صاحب کاخي بسيار لوکس شود.

بنابر اعلام اسکاي نيوز، اين پليس ارشد راهنمايي و رانندگي روسيه با نام «الکسي ساونوف» (Alexei Safonov) رئيس يک باند تبهکار است و اکنون او و ۶ نفر ديگر از اعضاي اين باند به جرم رشوه‌خواري در بخش جنوبي شهر «استاوروپول» در روسيه، بازداشت شده‌اند.

اکنون ويدئو‌هايي رسمي از سوي کميته تحقيقات ملي روسيه منتشر شده که نشان مي‌دهد اين افسر پليس با رشوه‌هايي که از حمل‌ونقل بار غلات گرفته، کاخي بسيار لوکس خريده است.

کاخ اين افسر پليس ارشد روسي بسيار مجلل، با اتاق‌هاي بسيار بزرگ و لوکس، تزئينات عجيب و غريب، سالن بيليارد و حتي سرويس بهداشتي طلاست.گفته مي‌شود او و چند نفر ديگر از اعضاي اين باند تبهکار با گرفتن رشوه مقررات منطقه‌اي را ناديده مي‌گرفتند و از تخلفات ايست بازرسي هم چشم‌پوشي مي‌کردند.

کميته تحقيقات ملي روسيه از نظر قدرت و نفوذ همانند «اف‌بي‌آي» در آمريکاست و درباره اين پرونده اعلام کرد که اين گروه در کل حدود ۱۹ ميليون روبل (تقريبا ۱۸۸ هزار پوند) رشوه دريافت کرده است.

اعضاي اين باند تبهکار، يک افسر راهنمايي و رانندگي، يک بازرس راهنمايي و رانندگي، و ۴ غيرنظامي گزارش شده‌اند.

همچنين يک مقام ارشد روس در اين باره گفت: «پيشتر در يک عمليات گسترده‌تر، بيش از ۳۵ افسر روسي به جرم رشوه‌خواري بازداشت شدند.»همچنين گفته مي‌شود در جريان اين عمليات‌ها حدود ۸۰ ملک و تعداد بسيار زيادي ماشين و اسناد گران‌قيمت ثبت شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar