باشگاه خبرنگاران/ در کشور انگليس مکان‌هاي رازآلود بسياري وجود دارد که پس از کشف مشهور شدند و مورد استقبال گردشگران قرار گرفتند؛ با بعضي از اين مکان‌ها در ادامه آشنا مي‌شويد.

حمام رومي Billingsgate 
تاريخ اين بنا به قرن ۲ و ۳ ميلادي باز مي‌گردد و اولين بار در سال ۱۸۴۸ در طول ساخت و ساز بورس زغال سنگ لندن کشف شد. در اواخر دهه ۱۹۶۰، باستان شناسان حفاري‌هاي عميق‌تري انجام دادند و ويرانه‌ها را مورد بررسي قرار دادند. متاسفانه اين مکان براي بازديد عموم باز نيست.

غار کريستال در پينشيل پارک
غار کريستال يکي از مکان‌هاي مخفي جادويي لندن و از مکان‌هاي ترسناک دنيا است که در پينشيل پارک لندن واقع است. اين پارک بين سال‌هاي ۱۷۳۸ تا ۱۷۷۳ توسط چارلز هميلتون طراحي و اجرا شده و در فهرست آثار تاريخي قرار دارد.


عمارت شهرداري East Crypt
عمر اين ساختمان با ظاهر جالب به سال‌ ۱۰۴۲ برمي گردد و به نظر مي‌رسد يکي از اولين و بهترين نمونه‌هاي ساختمان در نوع خود در انگلستان است. از عمارت شهرداري چندصد سال به عنوان تالار شهر و مرکز اداري و تشريفاتي شهر لندن استفاده مي‌شده است.


دخمه وست نوروود
يک مکان مخفي براي داستان‌هاي ارواح! گوردخمه وست نوروود از مکان‌هاي ترسناک دنيا بوده و در زير مکان پيشين کليساي اسقفي قرار دارد که در سال ۱۹۵۵ براثر بمباران ويران شد. اولين تدفين‌ها در سال ۱۸۳۷ در آن انجام شد.

اتاق زيرزميني  Whitehall Palace
کاخ وايت هال اقامتگاه اصلي پادشاهان انگليسي در لندن از سال ۱۵۳۰ تا ۱۶۹۸(به جز ۱۶۲۲) بوده است. قبل از آتش سوزي اين کاخ به عنوان بزرگترين کاخ اروپا با ۱۵۰۰ اتاق، از واتيکان و ورساي پيشي گرفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar