نمناک/ آيا خودتان را فرد حساسي مي دانيد؟ آيا در مورد واکنش هاي ديگران نگران هستيد و يا مي ترسيد در زندگي اشتباه کنيد؟ افرادي که خيلي حساس هستند، قطعاً به خودشان بيشتر آسيب وارد مي کنند.

آن ها انسان هاي درون گرايي بوده اما از درون با خودشان درگيري دارند. در ادامه قصد داريم حساسيت افراد مختلف را بر اساس ماه هايي که متولد شده اند، به شما توضيح دهيم.

فروردين
فرورديني ها؛ افراد بسيار حساسي هستند و بيش از حد به مسائل اطراف واکنش نشان مي دهند. آن ها خيلي در مورد آسيب ديدن احساسات ديگران نگران نيستند اما در مورد رفتارهاي ديگران نسبت به خودشان حساسيت دارند.

اگر بخواهند چيزي بگويند، حتماً آن را بيان مي کنند و از کسي نمي ترسند، حتي اگر آن چيز به ديگري آسيب وارد کند. آن ها خيلي انرژي خود را صرف فکر کردن در مورد نتيجه کار هايشان نمي کنند.

ارديبهشت
ارديبهشت ماهي ها دوست ندارند جنبه حساس شخصيت خود را به ديگران نشان دهند بنابراين آن را پنهان مي کنند اما اشتباه نکنيد! آن ها به شدت انسان هاي حساسي هستند. اين افراد بسيار دلسوز و مهربان بوده تا اينکه آن روي شخصيت و تندخويي شان فوران نکند. ارديبهشت ماهي ها به کساني که به کمک نياز داشته باشند، ياري مي رسانند و هرگز دريغ نمي کنند.

خرداد
خرداد ماهي ها معمولاً حرف هاي ديگران را به خودشان مي گيرند. اگر کسي در مهماني انها دعوت باشد و حال خوبي نداشته باشد، خودشان را مقصر مي پندارند. خرداد ماهي ها معمولاً توانايي و قدرت تصميم گيري بالايي ندارند و تحت تاثير شرايط قرار مي گيرند. معمولاً از احساسات ديگران آگاه هستند و کاري نمي کنند که باعث دلخوري آنها شود.

تير
تير ماهي ها سرشار از احساسات هستند و شايد بتوان گفت که حساسيتشان از متولدين ماه هاي ديگر بيشتر است و در مورد واکنش هاي ديگران فکر مي کنند، مخصوصاً هنگامي که با اتفاقات منفي و چالش و سختي مواجه باشند. تيرماهي ها به شدت دلسوز هستند و درد ديگران را عميقاً درک مي کنند.

مرداد
مرداد ماهي ها حساس تر از چيزي هستند که در ظاهر نشان مي دهند. اگر شخصي برايشان مهم باشد، عميقاً در مورد طرز فکرش اهميت مي دهند و اگر تفکر او را مثبت نيابند، به شدت آسيب مي بينند.

مرداد ماهي ها در مورد همه ارزش قائل نيستند و در مورد گفته ها يا کار هاي افراد معمولي اهميت خاصي نمي دهند. آن ها مي توانند به راحتي حساس و در بعضي از شرايط کاملاً بي حساس باشند بنابراين دسته بندي و تشخيص آن ها کار سختي است.

شهريور
شهريور ماهي ها انسان هاي حساسي هستند. به جزئيات توجه مي کنند و اين ويژگي بارز آن ها محسوب مي شوند. آنها از اطراف خود به شدت آگاه هستند و بعضي چيزها واقعاً روي اعصابشان است.

شايد گاهي اوقات فقط جنبه هاي منفي را ببينند و بعضي چيزها را به خودشان بگيرند. شخصيت آن ها کمي پيچ و تاب دارد و احساساتشان کمي تغيير مي کند و شما دقيقاً نمي دانيد که گاهي اوقات بايد چگونه با آن ها رفتار کنيد، زيرا غير قابل پيش بيني هستند.

مهر
مهر ماهي ها انسان هاي حساسي هستند. در تصميم گيري سريع ناتواني دارند. خيلي طول مي کشد تا تصميم بگيرند، زيرا به شدت نتايج را سبک سنگين مي کنند. مهر ماهي ها هنگامي که تصميمي مي گيرند، نگران نظر ديگران هستند و مي ترسند که تصميم بدي گرفته باشند. يک تصميم غلط تا مدت زمان زياد به آن ها آسيب وارد مي کند و ذهنشان را درگير مي کند.

آبان
آبان ماهي ها خيلي حساس به نظر مي رسند اما تحت تاثير اقدامات ديگران قرار مي گيرند. آن ها به خاطر اتفاقاتي که در اطرافشان مي افتد انگيزه مي گيرند يا ممکن است بي انگيزه شوند. معمولاً تمرکزشان را روي کاري اختصاص مي دهند که در حال انجامش هستند و سعي مي کنند روي يک کار تمرکز داشته باشند و ذهن ديگران را به خوبي مي خوانند.

آذر
آذر ماهي ها حساس نيستند. آنها خيلي به نتيجه جوک يا لطيفه اي که تعريف مي کنند و تاثير آن روي احساسات ديگران اهميت نمي دهند. البته آنها انسان هاي بيخيالي نيستند اما گاهي اوقات بدون فکر عمل مي کنند و برايشان اهميتي ندارد که ديگران احساس کنند آن ها افراد خشني هستند. فقط واقعيت را آنطور که بايد، بيان مي کنند و اگر هم کسي از شوخي شان ناراحت شود، آن را مشکل خود آن فرد مي دانند.

دي
دي ماهي ها دوست دارند که دوست داشته شوند و ديگران در مورد آنها فکر هاي خوب داشته باشند. به همين دليل در مورد طرز فکر ديگران نسبت به خودشان اهميت مي دهند. اگر باعث شرمندگي باشند يا چيزي غلط بگويند، با خودشان درگير مي شوند.

دي ماهي ها انسان هاي وظيفه شناسي هستند. معمولاً کارشان با ديگران خوب پيش مي رود و جزء کارمندان تحسين برانگيز محسوب مي شوند اما دوست ندارند که کسي از آنها انتقاد کند. آن ها به دنبال ايده آل ها هستند تا از هرگونه انتقادي جلوگيري کنند.

بهمن
اگر با يک بهمن ماهي دوست يا هم خانواده هستيد حتما ميدانيد که متولدين ماه بهمن، افرادي حساس و نکته سنج هستند و همين حساسيت بالاي آنها باعث ميشود گاهي نسبت به مسائل اطرافشان واکنش سريع نشان دهند و خود را درگير کنند. برخي از بهمن ماهي ها به زود از کوره در رفتن و لجبازي معروفند اما برخي سعي مي کنند تمام حرکات و رفتارهاي خود را کنترل کنند.

اسفند
اسفند ماهي ها به قدري حساس هستند که هميشه به عميق ترين احساسات دروني خود رجوع مي کنند. اسفند ماهي ها به خوبي ديگران را درک مي کنند، دلسوز هستند به ديگران اهميت مي دهند و سعي مي کنند بهترين خود باشند و بهترين کار ها را انجام دهند. در واقع حساس نبودن و يا احساسي نشدن براي آن ها غيرممکن است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar