باشگاه خبرنگاران/ نيکول آلارد ۳۷ ساله، با زحمت زياد به چيزي را که باعث ايجاد سکسکه در او مي‌شد و به مدت يک دهه و نيم ادامه داشت، پي برد. آلارد که اکنون در آلاسکا زندگي مي‌کند، در مدرسه توسط ديگر همکلاسي هايش مسخره مي‌شد، زيرا نمي‌توانست سر و صداي ناشي از سکسکه را کنترل کند.

او درباره اين مشکل گفت: "گاهي اوقات درد آنقدر شديد بود که مجبور مي‌شدم به بيمارستان بروم و براي نفس کشيدن تلاش مي‌کردم. اين مشکل در ابتدا آزاردهنده، ولي خنده دار بود، اما با گذشت زمان احساس تسليم شدن مي‌کردم و گاهي اوقات کمي ناراحت مي‌شدم، اما آنقدر به سکسکه عادت کرده بودم که ديگر آن را احساس نمي‌کردم. "

حذف مواد غذايي مضر از رژيم غذايي، راز درمان سکسکه
همه چيز از زماني شروع شد که نيکول ۱۵ ساله بود. سکسکه در اين زمان اغلب با درد معده همراه بود. گاهي اوقات سکسکه براي دوره‌هاي کوتاهي انجام مي‌شد، اما معمولاً در بيشتر روز‌ها ساعت‌ها طول مي‌کشيد. تنها زماني که سکسکه متوقف مي‌شد، زمان خواب نيکول بود.

هيچ پزشکي نتوانست علت يا درمان اين سکسکه‌هاي مزمن را پيدا کند و اغلب اوقات دليل اين مشکل استرس تشخيص داده مي‌شد. در سال ۲۰۱۱ اما علت اين مشکل کشف شد. نيکول چندين ماه از سکسکه خلاص شد، اما پس از خوردن مرغ تند دوباره سکسکه‌ها برگشت. او به اين فکر کرد که آيا ممکن است سکسکه ناشي از رژيم غذايي باشد؟

در طول سه سال، نيکول و دوستش براي يافتن گروه‌هاي غذايي که باعث اين مشکل مي‌شوند کار کرده و گروهي از غذا‌ها را در کپسول‌هايي قرار دادند و آن‌ها را به طور تصادفي خوردند.

پس از چندين آزمايش، نيکول توانست فهرستي از شش ماده غذايي که نمي‌تواند آن‌ها را بخورد تهيه کند: فلفل، گندم (اما گلوتن)، لبنيات، نخود، ذرت و بادام زميني. پس از حذف اين مواد غذايي نيکول ديگر دچار سکسکه نشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar