نمناک/ آیا از انجام کارهای خانه لذت می برید؟ به عنوان مثال آیا دوست دارید در خانه ظرف بشویید یا از آن متنفر هستید یا برایتان فرقی نمی کند؟ پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که در چه ماهی متولد شده باشید.

در ادامه قصد داریم به شما توضیح دهیم که افراد متولد ماه های مختلف چه عملکردی در مورد ظرف شستن دارند.

فروردین
فروردینی ها افرادی هستند که تا زمانی که همه ظرف های کثیفی که داخل سینک را نشویند، به رختخواب نمی روند، حتی اگر خیلی خسته باشند یا تا دیر وقت در مهمانی بوده باشند، باز هم بیدار می مانند همه ظرف ها را می شویند، زمین را جارو می کنند، اتاق مرتب می کنند و بعد می خوابند.

پس هرگز به یک فروردینی نگویید که شستن ظرف ها را به بعد موکول کند، زیرا این کار را نمی کند. باید مطمئن شود که سینک ظرفشویی کاملاً تمیز است و با خیال راحت بخوابد.

اردیبهشت
اردیبهشتی ها قوانین خودشان را برای انجام کارهای خانه دارند. آن ها یک سیستم منحصر به فرد دارند و دوست دارند از روش مشخصی کارهایشان را انجام دهند. در مورد شستن ظرف ها هم همین گونه عمل می کنند. به این معنا که هر زمان که خودشان بخواهند ظرف ها را می شویند و هر زمان که علاقه به انجام کار داشته باشند این کار را می کنند.

آنها دوست ندارند تحت فشار دیگران کارهایشان را در سریع ترین زمان ممکن به انجام برسانند و هرگز زیر بار زور نمی روند. در واقع باید خودشان تشخیص بدهند که چه زمانی زمان مناسب است. احتمالش زیاد است که این افراد با وجود این که ظرف های زیادی داخل سینک قرار دارد، یک چرت کوتاه بزنند یا کار دیگری به انجام برسانند.

اگر اردیبهشتی هستید، احتمالاً می دانید که شستن ظرف ها برای شما کار سختی است و در نتیجه می توانید برای خودتان پاداش تعیین کنید تا ظرف ها را به موقع بشویید و به خودتان جایزه بدهید.

اگر اردیبهشتی اطراف خود می شناسید، بدانید که آنها هرگز دوست ندارند تحت فشار دیگران کاری انجام دهند پس از آنها درخواست نکنید و مطمئن باشید که در نهایت کار خودشان را انجام می دهند.

خرداد
خردادی ها شبیه اردیبهشتی ها هستند، آنها هم خیلی به انجام کار خانه اهمیت نمی دهند اما معمولاً کار را نیمه کاره رها نمی کنند. آنها سعی می کنند به موقع کارها را انجام دهند اما عوامل حواس پرتی ممکن است کارشان را به تاخیر بیندازد.

اگر خردادی هستید، سعی کنید ذهن خود را به یک کار متمرکز کنید تا هیچ چیز مانع شما نشود. در چنین حالتی دیگر ظرف شستن برایتان مشکل و سخت نخواهد بود.

تیر
تیر ماهی ها از این که همه چیز تمیز و مرتب باشد، لذت می برند. یعنی در ظاهر همه چیز باید مرتب و آراسته به نظر برسد و در نتیجه در همان لحظه ظرف ها را می شویند اما این که چگونه این کار را انجام می دهند، جای سوال است.

اگر تیر ماهی هستید، احتمالاً خودتان می دانید. همچنین نباید از مصرف زیاد مایع ظرفشویی خجالت بکشید زیرا واقعا به دنبال تمیزی هستید. پس دستکش ها را دست کنید و مطمئن باشید که مثل همیشه می توانید ظرف ها را برق بیندازید. اگر تیر ماهی در اطراف خود دارید، حتماً به سینک ظرفشویی تمیز آنها دقت کنید.

مرداد
همان طور که می دانید مردادی ها عاشق این هستند که در مرکز توجه قرار بگیرند. آنها در حالیکه روپوش ظرفشویی را می پوشند، دستکش های ضخیم هم دست می کنند و شروع به شستن ظرف ها می کنند اما با این حال غر میزنند که چرا نوبت آنهاست که باید ظرف ها را بشویند.

آنها در چنین حالتی دوست دارند که بیشتر یک لیوان چای بخورند، به جای اینکه بخواهند پای سینک ظرفشویی باشند. اگر مرداد ماهی هستید کمی در این رفتار تان تجدید نظر کنید.

حتی اگر یک رهبر بزرگ هم باشید، باز هم باید کار های خانه خودتان انجام دهید. اگر مرداد ماهی در اطرافتان می شناسید که همین رفتار را دارد، از گفتن این جمله ها به او ترسی نداشته باشید، زیرا نیاز به تذکر دارد.

شهریور
شهریور ماهی ها در انجام هر کاری ایده آل گرا هستند. آن ها هم به تمیزی اهمیت می دهند و هم از وسایل به خوبی محافظت می کنند. یک سینک ظرفشویی بدون لکه و آلودگی برای آنها اولویت است و دوست دارند که همه چیز به سرعت تمیز شود.

یک خانم شهریور ماهی نه تنها دوست دارد به سرعت همه چیز را تمیز کند، بلکه از انجام این کار لذت هم می برد. شستن ظرف ها برای آنها شبیه به نواختن یک ساز موسیقی است. آنها به شدت به جزئیات آلودگی روی ظرف اهمیت می دهند.

بنابراین هیچ لکه ای را جا نمی اندازند. اگر شهریور ماهی هستید، نباید در شستن ظرف ها زیاده روی کنید، زیرا همه متوجه انرژی که صرف کرده اید می شوند.

مهر
مهر ماهی ها تقریباً میانه رو هستند. آن ها خیلی تمیز نیستند. از طرفی هم کارهای خانه را نادیده نمی گیرند اما معمولاً در مورد کاری که انجام می دهند، احساس خوبی دارند. این افراد از تمیز کردن خانه حس خوبی می گیرند و هنگامی که مهمانی در راه باشند، سریع ظرف ها را می شویند.

در غیر این صورت خیلی به کار خانه اهمیت نمی دهند. مهر ماهی ها عاشق زیبایی هستند و سعی می کنند که از روش های هوشمندانه در امور خانه کمک بگیرند. شستن ظرف ها را هم یک کار سرگرم کننده می دانند.

آبان
یکی دیگر از ماه هایی که به شدت به تمیزی اهمیت می دهد، ماه آبان است. آبان ماهی ها باید مطمئن شوند که همه چیز در خانه سر جای خودش قرار گرفته است. حتی اگر یک فنجان کوچک هم داخل سینک باشد، آنها را عصبی می کند و نمی توانند چیز های کثیف را تحمل کنند و این موضوع به آنها استرس می دهد و جالب ترین جای قضیه این است که آبان ماهی ها هرگز قصد این را ندارند که به دیگران نشان دهند چقدر تمیز هستند، بلکه خودشان از تمیزی محیط خانه لذت می برند.

آذر
یکی از فراموشکار ترین ماه ها که سریع فراموش می کنند که باید ظرف ها را می شستند؛ آذری ها هستند. در نتیجه همیشه سینک ظرفشویی آنها پر از ظرف است. علت آن هم این است که تمیز کردن جزء اولویت آذرماهی ها نیست.

زمانی هم که بخواهند خودشان را مجاب کنند باید ظرف ها را بشویند، حتماً آهنگ پر انرژی را پلی می کنند تا تشویق شوند که حین ظرف شستن کمی هم نرمش کنند و شستن ظرف ها را تمام کنند.

دی
انجام کارهای خانه برای دی ماهی ها به راحتی آب خوردن است. آنها از همه کاری لذت می برند و از کار خانه هم نمی ترسند و در مورد آن احساس خوبی دارند اما اگر از کاری هم کمی نارضایتی داشته باشند و خیلی به انجام آن تمایل نداشته باشند، به راحتی آن را به عهده کس دیگری می گذارند.

بهمن
بهمن ماهی ها شخصیت های پر هیجانی هستند. از نوآوری و تکنولوژی برای تمیز کردن لذت می برند و سعی می کنند آن را جایگزین دست های خودشان کنند. آنها ترجیح می دهند که از ماشین ظرفشویی استفاده کنند تا اینکه خودشان بخواهند با دست ظرف بشویند.

از طرفی به محیط زیست اهمیت می دهند، بنابراین تمیزی برایشان مهم است.

اسفند
اسفند ماهی ها در بین این 12 ماه افرادی هستند که خیلی به خودشان سختی نمی دهند. آنها به راحتی اعتقاد دارند و اگر ترجیح بدهند که اکنون به جای ظرف شستن باید چرت بزنند، این کار را انجام می دهند و خودشان را اذیت نمی کنند.

برایشان مهم نیست که کارهای خانه را تا چه زمانی به تاخیر بیندازند، زیرا می دانند که همیشه کار های بهتر و جذاب تر از ظرف شستن وجود دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar