حقوق نیوز/ بر اساس حکایات محلی روزی روزگاری در جزیره قشم در ایران، ستاره ای از آسمان فرود آمد و درست در قلب زمین برخورد کرد و دره ای غول پیکر، اسرارآمیز و عجیب را شکل داد که اکنون به آن دره ستاره ها می گوییم

درباره دره ستارگان
دره ستارگان یا دره ستارگان در جزیره قشم واقع شده است و قطعاً در لیست مکان هایی که باید در قشم ببینید قرار دارد.

دره ستارگان از پدیده‌های منحصربه‌فرد زمین‌شناسی به حساب می‌آید که در فهرست عجایب هفت‌گانه قشم قرار دارد و با قدمتی بیش از دو میلیون سال، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. این دره که تعداد نمونه‌های مشابه آن در دنیا زیاد نیست، یکی از جاذبه‌های اسرارآمیز و جالبی است که شامل مخروط‌های نوک‌تیز، ستون‌های عظیم و دیواره‌های بلند می‌شود

بر اساس حکایات محلی روزی روزگاری در جزیره قشم در ایران، ستاره ای از آسمان فرود آمد و درست در قلب زمین برخورد کرد و دره ای غول پیکر، اسرارآمیز و عجیب را شکل داد که اکنون به آن دره ستاره ها می گوییم. مردم محلی کاملاً اشتباه نمی کنند. تحقیقات علمی در مورد این مکان نشان داد که این پدیده ممکن است در وهله اول توسط یک پدیده کیهانی شکل گرفته باشد. علاوه بر این، اشکال مرموز داخل این دره توسط فرسایش آب و باد ایجاد شده است.

 

این جاذبه منحصر به فرد است زیرا فقط می توانید این نوع مکان های جغرافیایی را در ایران و آریزونا، ایالات متحده پیدا کنید. اگرچه ما در حال حاضر نمی دانیم ستاره ای در شکل گیری دره ستارگان نقش دارد، اما در آسمان شب شما می توانید صدها ستاره را با چشم غیر مسلح ببینید و این به تنهایی نام "دره ستارگان" را توجیه می کند.

 

در نگاه اول ممکن است فکر کنید که پا روی سیاره مریخ گذاشته اید! مخروط های قرمز رنگ، ستون هایی که از فرسایش ساخته شده اند، قوس ها، برجستگی ها و دیواره های شکل دار که بیش از میلیون ها سال پیش ساخته شده اند را مشاهده خواهید کرد.


داستان هایی درباره دره ستارگان
شب آنجا نروید! هر فرد محلی این را به شما می گوید. چرا؟ چون خالی از سکنه است! مثل هر داستان ترسناک بزرگ. مردم محلی معتقدند که این دره محل زندگی ارواح و جن ها است و اگر شبها به این مکان قدم بگذارید؛ راهی برای بازگشت وجود ندارد. کسانی که زنده می مانند می گویند صداهای وحشتناک و مرموز را شنیده اند! بسیار ترسناک است، درست است؟


خوب، هنوز عصبانی نشوید. برای همه اینها توضیحی وجود دارد. گردش باد بین سازه های هزارتوی این دره این صداهای هولناک را در شب ایجاد کرد. بنابراین به جرات می توان گفت که هیچ کس یا هیچ چیزی قرار نیست شما را آنجا آزار دهد. با این حال بهتر است از ماندن در این مکان در شب خودداری کنید، زیرا باید تجهیزات کمپینگ داشته باشید. همچنین توجه داشته باشید که بدون مجوز از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران نمی توانید در داخل ژئوپارک قشم بمانید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar