باشگاه خبرنگاران/ کودی شیهان وقتی شش ماهه بود به والدینش گفته شد او زیاد زنده نخواهد ماند، چرا که مبتلا به فیبروز کیستیک ریه است. این بیماری یک اختلال ژنتیکی است که باعث آسیب شدید به ریه‌ها و دستگاه گوارش می‌شود. کودی تا بیست و هشت سالگی در شهر سیدنی استرالیا زندگی می‌کرد. او ۱۷ ساعت تحت عمل جراحی قرار گرفت که طی آن ریه و کبد جدیدی برایش پیوند زده شد. کودی در مورد تجربه خود گفت: "من دیگر رنج نمی‌برم، من اکنون از توانایی تنفس عادی برخوردار هستم و بدون هیچ گونه مشکلی به زندگی خود ادامه می‌دهم."

پیش از این، زندگی کودی وابسته به دارو‌ها و رفتن مکرر به بیمارستان بود و بدنی بسیار ضعیف داشت تا حدی که به دستگاه تنفس متکی بود و هربار که وضعیت او وخیم می‌شد، هفته‌ها در بیمارستان بستری می‌شد. در سن ۲۵ سالگی، وضعیت کودی به حدی وخیم شد که دچار هیپوکسی شد که یک وضعیت خطرناک است که باعث می‌شود اکسیژن کافی به بافت‌ها نرسد. کودی چند سال قبل  در لیست پیوند قرار گرفت بود.

اما نقطه عطف زندگی کودی به پس از موفقیت در عمل جراحی و بازگشت به زندگی عادی برمی‌گردد زمانی‌ که او  یک موسسه خیریه برای حمایت از افراد مبتلا به فیبروز کیستیک را راه اندازی کرد. در حالی که طبق قوانین هویت اهدا کننده همیشه پنهان می‌ماند، کودی متوجه شد شخصی که به او شانس دوم زندگی داده یک پسر هفده ساله است سپس به این فکر افتاد که نامه‌ای ناشناس برای خانواده اهدا کننده بنویسد تا از آن‌ها قدردانی کند. کودی از دریافت دو نامه از طرف مادر اهدا کننده بسیار هیجان زده و متعهد شد که تا پایان عمر با او ارتباط برقرار کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar