باشگاه خبرنگاران/ خانواده نلسون ماندلا، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی و رهبر جنبش ضد آپارتاید این کشور وسایل شخصی وی، از جمله پیراهن معروف او را به منظور تأمین هزینه برای ساخت یک «باغ یادبود» برای وی در یک حراجی به فروش می‌رسانند.

بر اساس این گزارش، نزدیک به ۱۰۰ قلم از لوزم شخصی وی در این حراجی فروخته خواهد شد. از میان اقلام شخصی نلسون ماندلا، پیراهن طرحدار رنگی رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی که در مراسم‌های رسمی، از جمله در دیدار با ملکه الیزابت در سال‌های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۳ آن را به تن داشت نیز فروخته خواهد شد.

«آرلان اتینگر» رئیس حراجی «Guernsey's» در نیویورک که قرار است این حراج را به شکل زنده و آنلاین در تاریخ ۱۱ دسامبر برگزار کند، در این باره گفت: این پیراهن ها، سبب شادی رهبر بزرگ ما می‌شد و او را از دیگر سیاستمداران متمایز می‌کرد.

پیراهن نلسون ماندلا

همچنین هدایایی از سوی باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا به همراه عینک، کیف و شلوار ماندلا به منظور تأمین بودجه برای ساخت «باغ آزادی ماندلا» در «قونو» روستایی کوچک در استان کیپ شرقی آفریقای جنوبی، جایی که وی در آنجا به خاک سپرده شده است نیز به فروش می‌رسد.

هدیه باراک اوباما

عینک نلسون ماندلا

نلسون ماندلا، رهبر ضد آپارتاید آفریقای جنوبی در سال ۲۰۱۳ و در سن ۹۵ سالگی در خانه خود در ژوهانسبورگ، بزرگترین شهر آفریقای جنوبی درگذشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar