باشگاه خبرنگاران/ میکروسکوپی که چارلز داروین، طبیعت شناس بریتانیایی به پسرش لئونارد داد و نزدیک به ۲۰۰ سال در این خانواده از آن محافظت می‌شود، قرار است در ماه دسامبر به حراج گذاشته شود و انتظار می‌رود تا ۴۸۰ هزار دلار به فروش برسد.

به نقل از حراج کریستیز، این میکروسکوپ توسط چارلز گولد برای شرکت Carey در سال ۱۸۲۵ ساخته شد و یکی از شش میکروسکوپ باقی مانده مرتبط با داروین است. ساخت این میکروسکوپ همزمان با مطالعه داروین روی موجوداتی مانند مرجان‌ها و شقایق‌های دریایی بود. 
جیمز هیسلوپ، رئیس بخش ابزار‌های علم کریستی، گلوب و تاریخ طبیعی گفت: "دیدن این دستگاه و دیدن دنیای میکروسکوپی که داروین در دهه‌های ۱۸۲۰ و ۱۸۳۰ مشاهده کرده بود، فوق العاده جذاب است. " داروین مشاهداتش با این میکروسکوپ را با عنوان منشاء گونه‌ها در سال ۱۸۵۹ منتشر کرد.

 


این میکروسکوپ در حراج کتاب‌ها و نسخه‌های خطی ارزشمند کریستیز در پانزدهم دسامبر به نمایش گذاشته می‌شود و قیمت آن بین ۲۵۰ هزار تا ۳۵۰ هزار پوند (بین ۳۴۳ هزار تا ۴۸۰ هزار دلار) برآورد شده است.

هیسلوپ گفت: "چارلز داروین یکی از بزرگترین دانشمندان در تاریخ علم است. مجموعه اطلاعات و دانشی که توسط داروین کشف شد، در حال حاضر در سراسر جهان مورد استفاده است. "

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar