باشگاه خبرنگاران/ در هلند، جایی که تعداد دوچرخه‌ها از تعداد مردم بیشتر است، یک پارکینگ دوچرخه مدرن منحصر به فرد ساخته خواهد شد. این پارکینگ در زیر آب قرار دارد و اماکن عمومی نیز روی آب ساخته می‌شوند. این پارکینگ همچنین ویژگی‌هایی دارد که از آبزیان حمایت می‌کند.

گزارش شده که بیش از نیم میلیون جای پارک دوچرخه در ایستگاه‌های قطار هلند وجود دارد، از جمله در اوترخت که بزرگترین پارکینگ جهان با ۱۲ هزار جای پارک دوچرخه است. با این حال، پیدا کردن ایستگاه برای دوچرخه سواران هنوز دشوار است. برای حل این معضل، در پشت ایستگاه مرکزی آمستردام، جایی که قطار‌ها، تراموا، اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، عابران پیاده و دوچرخه سواران به هم نزدیک می‌شوند، یک ساختار نیمه شناور در ابتدا برای محافظت از اسکله در برابر تصادفات قایق‌هایی که از رودخانه مجاور تردد می‌کردند، طراحی شده بود.

این طراحی پروژه به گونه‌ای است که نیمه زیر آب باشد به این معنی که امکان ایجاد یک فضای عمومی اضافی در بالا نیز قرار دارد. این پارکینگ که قرار است در سال ۲۰۲۲ افتتاح شود، ۴۰۰۰ دوچرخه را در خود جای می‌دهد و برای جذب دوچرخه سواران طراحی شده است. به گفته سازندگان، سهولت دسترسی، کنترل جریان فیزیکی ترافیک، محیط ایمن و سبک و طراحی زیبا از اهداف آن‌ها است. دوچرخه سواران با حرکت آرام از ورودی خیابان به سمت پایین هدایت می‌شوند و بی سر و صدا به پارکینگی زیبا و ایمن می‌روند.

این سازه همچنین برای کمک به زندگی آبزیان در رودخانه طراحی شده است. بتن متخلخل، به گیاهان و صدف‌ها اجازه می‌دهد تا به دیوار‌های پارکینگ بچسبند، در حالی که تشک نارگیل به تصفیه آب کمک کرده و مکانی برای رشد گیاهان فراهم می‌کند. سبد‌های مشبک به نام "کلبه‌های زیستی" از ماهی‌های کوچک محافظت می‌کند و زباله‌های پلاستیکی را به دام می‌اندازد.اسلمان در مورد طراحی گاراژ می‌گوید: "هنگامی که ما یک زیستگاه ماهی و گیاهان را اشغال کردیم، باید اقدامات لازم را برای ایجاد زیستگاه بهتر برای آبزیان نسبت به قبل انجام دهیم. "

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar