باشگاه خبرنگاران/ پله و راه پله یکی از اجزای اصلی هر ساختمانی است که بسته به نوع ساختمان طراحی‌های مختلفی دارد، اما طرح کلی راه پله و پله شبیه به یکدیگر هستند. برخی طراحان ساختمان هستند که طراحی‌های جالبی را برای ساختمان‌ها به کار می‌گیرند که مورد توجه مردم است.

البته اگرچه ممکن است طرح این راه پله‌های احمقانه خنده دار به نظر برسد، اما در واقع خطرات جدی را برای افرادی که از آنها استفاده می‌کنند، به همراه دارد. آمار‌ها صدمات راه پله‌ها را در ردیف علل اصلی حوادث قرار می‌دهند. علاوه بر این، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که زمین خوردن دومین علت اصلی مرگ و میر‌های تصادفی یا غیرعمدی در سراسر جهان است.

همچنین کودکان و بزرگسالان بالای ۶۵ سال در این رابطه، در معرض خطر زیادی هستند. هر سال یک نفر از هر سه نفر مسن، دچار سقوط از پله می‌شود. این آسیب‌ها می‌تواند احتمال مرگ زودرس را افزایش داده و توانایی زندگی مستقل را کاهش دهد. افراد مسن بیشتر در معرض سقوط هستند، زیرا اغلب با مصرف انواع دارو‌ها دچار ضعف عضلانی و سرگیجه می‌شوند و با افزایش سن این خطر افزایش می‌یابد.

به تازگی برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی، طرح‌های عجیبی از راه پله و پله را به اشتراک گذاشته اند که باعث تعجب بقیه کاربران شده است. در ادامه برخی از این تصاویر جالب از طراحی‌های عجیب را مشاهده می‌کنید:

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar