باشگاه خبرنگاران/ تا کنون، دانشمندان نتوانسته اند اسرار ساخت تعدادی از آثار باستانی، مانند اهرام جیزه، جزیره عید پاک، اهرام تمدن مایا‌ها و دیگر آثار را فاش کنند. بسیاری از محققان معتقدند که در برخی موارد،  ده‌ها هزار نفر فقط برای انتقال سنگ‌های عظیم به محل ساخت و ساز تعیین می شدند. اما  جوانی به نام ادوارد لیدسکالین به راحتی و تنهایی این کار سخت انجام داد. در این بین  راز ساخت و ساز را کشف کرد و همچنین  قلعه مرجانی را ساخت.

بسیاری از تمدن‌های باستانی، مانند فراعنه، مایا و دیگر ، اسرار ساخت این بنا‌های بزرگ مانند اهرام جیزه و جزیره عید پاک را پنهان کرده اند. دانشمندان در زمان ما با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژیکی بزرگ تلاش کرده اند تا نحوه ساخت اهرام جیزه و جزیره عید پاک را کشف کنند البته که همیشه  با شکست رو به رو می شدند. اما در مدت کوتاهی، جوانی به نام ادوارد لیدسکالین از لتونی  توانست راز ساخت این بنا‌های بزرگ را فاش کند؛ و نه تنها این، بلکه او یک قلعه عظیم با سنگ ساخت که به آن قلعه مرجانی می‌گفتند. اما نکته عجیب این است که او آن را به تنهایی و بدون کمک هیچ انسانی ساخته است.

ادوارد لیدسکالن در بیست و پنج سالگی عاشق زنی بود که ده سال از او کوچکتر بود.خانواده دختر  با ازدواج آن ها موافقت کردند. اما یک روز قبل از عروسی، زن به او گفت که نمی‌تواند  ازدواج کند و سپس  ناپدید  شد. اما با این وجود او به ساختن یک قلعه جادویی به یاد عشق از دست رفته خود ادامه داد.

پس از شکستن شدید قلب او، پسر جوان دچار بیماری سل می شود.او شهر خود را ترک کرد و به ایالات متحده آمریکا رفت . در آنجا او توانست به یکی از برجسته‌ترین و اسرارآمیزترین تلاش‌های ساختمانی که تا به حال توسط یک فرد مجرد انجام شده است، دست یابد. نام این بنا قلعه مرجانی یا همان  باغ دروازه راک نامیدند.

در سال ۱۹۳۶، لیندسکالن می‌خواست کل ساختار خود را به مکان نزدیک منتقل کند. او یک کامیون برای حمل سنگ‌ها اجاره کرد . همیشه مصمم بود از راز خود محافظت کند. لیدسکالن اصرار داشت که راننده کامیون خود را یک شبه در محل رها کند تا بتواند خود تخته‌های بزرگ را بارگیری کند. راننده در ادعای خود شک کرد. اما طبق وعده روز بعد سنگ‌ها روی یک تریلر بزرگ انباشته و آماده بردن شدند. ساخت قلعه مرجان پر از رمز و راز است؛ بنابراین چگونه می‌توان بیش از ۱۱۰۰ تن تخته سنگ بزرگ برای ساخت این سازه عظیم را جابجا کرد، در حالی که ادوارد لیدسکالین هرگز اسرار ساخت آن را به صراحت فاش نکرد.

ساخت قلعه ای مرموز

وقتی  درباره ساخت ارگ مرجانی به طور مستقیم پرسیدند،  او فرار کرد، زیرا ادعا داشت که دارای تکنیک‌هایی خاصی است.  تکنیک‌هایی که در ساخت اهرام بزرگ مصر استفاده می‌شود. او حتی با طعنه خاطر نشان کرد که این روش بسیار آسان است، هنگامی که راز را می‌دانید. قلعه مرجانی یک معجزه واقعی است.یکی از معجزه آسای‌ترین ویژگی‌های قلعه مرجانی، بلوک سنگی نه تنی است که به عنوان دروازه‌ای در ورودی قلعه عمل می‌کند. ادوارد لیدسکالین این سنگ بزرگ را آنقدر دقیق تنظیم کرد که با کوچکترین فشار به راحتی باز می‌شود. در سال ۱۹۸۶، بیش از سی سال پس از مرگ او ، دروازه باید تعمیر شود و این کار مستلزم یک خدمه ۶ نفره با یک جرثقیل بزرگ برای حرکت تخته سنگ بزرگ بود. با وجود قدرت اضافی، این گروه از مردان نتوانستند دروازه را  تنظیم کنند.

فضای داخلی قلعه مرجانی خود نمای شگفت انگیزی از شگفتی‌های هنری و مهندسی است. به طور رسمی یک بنای تاریخی، به موزه‌ای تبدیل شده که برای همه کنجکاوانی که مایل به کشف رمز و راز نحوه زندگی، کار این مرد عجیب و غریب هستند، تبدیل شده است. دسته‌ای از میز‌ها و صندلی‌ها باغ مرجانی را تزئین کرده اند، در حالی که پله‌ها و ساعت‌های آفتابی با دقت تنظیم شده اند.  اثبات توانایی‌های او مرموز گفته می‌شود.ادوارد لیدسکالن هرگز در قلعه مرجانی خود کار نکرده است، درحالی که همسایه‌ها از نوری در برج کارگاه او با آواز عجیب در اواخر شب خبر دادند.ما فقط گمانه زنی می‌کنیم، زیرا هیچ مدرکی به جز قلعه مرجانی وجود ندارد، و مرد راز ساخت و ساز را با خود به گور برد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar