تابناک با تو/ گروه استکشافی در جدیدترین یافته‌های خود در مورد بقایای تایتانیک، عکس‌های جالبی از سالم ماندن وان حمام کاپیتان کشتی، که می‌بایست پس از گذشت بیش از یک قرن از بین رفته باشد، 

آزمایش‌ها نشان می‌دهد که این وان به دلیل املاح دریا و وجود باکتری‌ها در حال فرسایش و از بین رفتن است. بر طبق برآورد محققان، تمام اجزای تایتانیک باید در کمتر از سی سال کامل از بین برود.

کشفیات جدید از کشتی تایتانیک در اعماق دریا + تصاویر

گروهی از محققان سازمان ocean gate xpeditions در مجموعه‌ای از غواصی‌های خود در تابستان، که در عمق ۳۸۰۰ شمال اقیانوس اطلس انجام دادند، وان حمام اتاق کاپیتان کشتی ادوارد اسمیت را سالم پیدا کردند و عکس‌هایی از آن گرفتند. ادوارد اسمیت با ترک کشتی یکی از عوامل غرق آن به شمار می‌رفت. او با ماندن در کشتی و فرار نکردن با قایق‌های نجات، مرگ را به زندگی مملو از پشیمانی وعذاب وجدان ترجیح داد. ادوارد از جمله افرادی بود که به خاطر نجات دیگران کشته شد.

کشفیات جدید از کشتی تایتانیک در اعماق دریا + تصاویر

شایعاتی در مورد یافته‌های جدید تایتاتیک

مدیر اجرایی ocean gate xpeditions گفت: شایعه‌هایی دراین زمینه به وجود آمده است و ادعا می‌کند که وان را پنهان کرده‌اند. ولی کاملا واضح است که این امر دروغ محض است. این سخن اشاره‌ای به گزارش رسانه‌ای در سال ۲۰۱۹ دارد که ادعا کرده بود این وان کاملا ازبین رفته است.

عکس‌های منتشر شده گواهی می‌دهد که بقایای کشتی کاملا از بین رفته است، تا جایی که عکس‌های جدید در مقایسه با قدیمی‌ها نشان میدهد که درآن منطقه دیوار‌هایی وجود داشته که در گذر زمان نابود شده است.

هیاتی در سال ۲۰۱۹ از دانشگاه نیو کاسل بریتانیا کشف کرد که سطح بیرونی کشتی به وسیله باکتری‌های معدن متلاشی شده است. دراین سفر استکشافی که برای اولین بار در ۱۴ سال گذشته رخ داده است محققان نابودی عجیبی از تایتانیک را مشاهده کردند و متوجه شدندکه تایتانیک هنوز علائمی از خود بر جای گذاشته که تا سی سال آینده کاملا نابود خواهد شد.

گفتنی است، بسیاری از ظروف نقره‌فام و وسایل کشتی پس از برخورد تایتانیک به کوه یخی در سطح اقیانوس اطلس منتشر شد.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar