خراسان/ روز گذشته گفتیم که برای دستیابی به اهداف، ابتدا باید منابع و امکانات درونی خود را بشناسیم و پس از آن درصدد پرورش و تقویت آن‌ها برآییم، اما در قدم بعدی باید موانع و مشکلات خود را شناسایی کنیم و آن‌ها را از پیش روی خود برداریم. موانع درونی یعنی صفات، رفتارها و عادات بد و ناهنجاری که کم و بیش در ما وجود دارد. اگرچه موانع درونی و خصلت های منفی فراوان هستند اما به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
تنبلی | اگر با خود صادق باشیم می‌بینیم که آن‌قدر که تنبلی و سستی و امروز و فردا کردن‌هایمان مانع رشدمان بوده، موانع بیرونی مؤثر نبوده است.
عجله | یکی از موانع درونی برخی افراد ، عجول بودن است. کسانی  که در تصمیم گیری ها و انتخاب ها بدون بررسی جوانب و عواقب و صرفاً از سر هیجان اقدام می‌کنند.
عُجب و خودپسندی| این همان صفتی است که مانع از آن می‌شود که انسان، مشورت پذیر و نصیحت پذیر باشد و متواضعانه از درس و تجربه دیگران بهره بگیرد.اکنون قلم و کاغذی بردارید و صادقانه و منصفانه خود و گذشته‌تان را بررسی کنید و بنویسید چه ضعف‌ها و عادات رفتاری بدی در شما بوده که مانع رشد و موفقیت‌تان شده است. این‌ها را شناسایی و برای اصلاح هر کدام از آن‌ها به طور جدی اقدام کنید. جمله آخر؛ قبل از این که برای حرکت خودروی موفقیت پایتان را روی پدال گاز فشار دهید؛ مطمئن شوید که ترمز دستی را پایین کشیده‌اید.
 
نویسنده : سیدمجتبی حورایی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar