باشگاه خبرنگاران/  به نقل از ae.24؛  پیال کاپور، ۵۲ ساله، اهل حیدر آباد هند است. او به آشپزی علاقه داشته است، اما به خاطر سکته مغزی در سن ۲۲ سالگی از دست دادن بینایی برایش دشوار بود. با این وجود او علاقه خود را به آشپزی حفظ کرده و آموزش آشپزی به نابینایان را آغاز کرد.

در حوالی قرنطینه کرونایی او از مهارت خود برای آموزش آشپزی به کم بینایان، کلیپ‌هایی را در یوتیوب به اشتراک گذاشت. اخیرا پیال جایزه خود را از مرکز ملی اشتغال افراد معلول دریافت کرده و در مورد توسعه کانال آشپزی خود صحبت کرده است. علاقه پیال به آشپزی در طی یک دوره آموزشی در هتلی آغاز شد و او از پخت غذا‌ها با استاندارد‌های دقیق لذت می‌برد.

زمانی که همه گیری کرونا در جهان اتفاق افتاد او هم مجبور به قرنطینه شد و تصمیم گرفت با آموزش مجازی دستور تهیه غذاها را با ضبط صوتی و تشکیل پادکست در یوتیوب به اشتراک بگذارد. او در مورد تجربه خود گفت:" من یادداشت های صوتی خود را جمعاوری کردم و در گروه های واتساپ به اشتراک گذاشتم که مورد استقبال زیادی قرار گرفت و من را تشویق به اشتراک آن‌ها در یوتیوب کردند.

همچنین پیال افزود :"واکنش های کاربران عالی بود و بسیاری از سرآشپز ها با ایده اشتراک دستور پخت به صورت پادکست فایل صوتی موافق بودند". نه تنها نابیانایان بلکه زنان و مردان شاغل یا مشغول به تحصیل که از خانواده های خود دور هستند از این مطالب پیال بهره می‌بردند. او تاکید می‌کند که مراحل سختی از ناامیدی را پشت سر گذاشته و به یاری خدا کمک‌های خانواده و دوستانش و همچنین اراده قوی خود هرگز تسلیم نشده است. به گزارش ایندین اکسپرس،  پیال تاکید کرده است که برای یاری به همه کسانی که در زمینه آشپزی نیاز به کمک دارند به تلاش‌های بی وقفه خود ادامه خواهد داد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar