logo
  1. جذاب ترین ها
دیدنی-خواندنی

گوناگون/ ۸ مرگ تاریخی بر اثر خنده

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
گوناگون/ ۸ مرگ تاریخی بر اثر خنده

باشگاه خبرنگاران/  به نقل از abunawaf، مطالعات اخیر نشان داده است که خنده مانند دارو‌ها روی مغز تأثیر دارد و مثل دارو‌ها، سلول‌ها را تحریک و فعال می‌کند. این مطالعه بیان کرد که خنده باعث افزایش احساس شادی و آرامش نیز می‌شود. اما آیا می‌توان از خندیدن زیاد مرد، شاید عجیب و غیر منطقی به نظر برسد، اما در واقع افرادی هستند که از خنده مرده اند و خنده بیش از حد باعث خفگی یا ایست قلبی آن‌ها شده است. در ادامه برخی از این افراد را به شما نشان خواهیم داد.

کریسیپوس

فیلسوفی یونانی بود که در سال ۲۷۹ قبل از میلاد در کیلیکیه به دنیا آمد و در منطق، فیزیک و نظریه‌های دانش سرآمد بود، اما در سن ۷۳ سالگی به طرز بسیار عجیبی درگذشت. او الاغی را که در حال خوردن مقداری انجیر بود، به تمسخر گرفت و از خادمانش خواست که آن حیوان را کتک بزنند. پس از این ماجرا او به دلیل خنده بیش از حد جانش را از دست داد.
مارتین اول، پادشاه آراگون

مارتین اول پادشاه والنسیا، آراگون، ساردینیا، کورسیکا و سیسیل بود. او در سال ۱۳۹۶ میلادی به دنیا آمد و از سال ۱۴۰۵ تا زمان مرگش سلطنت کرد. مارتین اول، از سوء هاضمه و خنده‌ای که نمی‌توانست کنترل کند درگذشت. او پس از خوردن یک غاز کامل به شکل هیستریک می‌خندید تا اینکه جانش را از دست داد.

پیترو آرتینو

شاعر و نویسنده ایتالیایی از برجسته‌ترین نویسندگان رنسانس است که به خاطر طنز‌های تندش نسبت به صاحبان قدرت و آثار طنز شگفت‌انگیزش که سیاستمداران را به سخره می‌گرفت، شهرت داشت. او در قرن پانزدهم و در ۶۴ سالگی بر اثر خفگی ناشی از خنده زیاد درگذشت.توماس اورکوهارت

سر توماس اورکوهارت نویسنده و مترجم اسکاتلندی قرن هفدهم بود که چندین اثر ادبی منتشر کرد، اما در نبرد ورچستر اسیر و پس از مدت کوتاهی آزاد شد. اطلاعات زیادی در مورد زندگی او پس از بازگشت به خانه در دست نیست، اما شایعه شده که او بر اثر خنده زیاد پس از شنیدن اینکه چارلز دوم تاج و تخت را تصرف کرده مرده است.

الکس میچل

این مرد انگلیسی در سال ۱۹۷۵ در حالی که مشغول تماشای یک سریال تلویزیونی معروف به نام کونگ فو کپرز بود به مدت ۲۵ دقیقه خندید تا اینکه بر اثر نارسایی قلبی در اثر خنده‌های مداوم درگذشت. همسر او نامه‌ای برای کارگردان سریال تلویزیونی ارسال کرد و از او برای کمک به شادی شوهرش در آخرین لحظات زندگی اش تشکر کرد. البته اعتقاد بر این است که میچل به دلیل بیماری معروف به سندرم QT که باعث ضربان قلب نامنظم می‌شود، مرده است.

دمنوئن سان اوم

این بستنی فروش تایلندی در سال ۲۰۰۳ بیش از دو دقیقه در خواب بی وقفه خندید و همسرش سعی کرد او را بیدار کند، اما او ناگهان از خنده دست کشید و فوراً درگذشت.

پکوس بل

یک گاوچران ساده بود که وقتی مردی که شبیه برونکو باستر بود را دید، بر اثر حمله قلبی ناشی از خنده یا خفگی جان خود را از دست داد.

خانم فیتزربرت

در سال ۱۷۸۲، خانم فیتزربرت و دوستانش در اپرای گدا حضور یافتند و بعد از دیدن یک صحنه فیتزربرت آنقدر خندید تا اینکه مرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره