باشگاه خبرنگاران/ یک گربه اورگان ممکن است به زودی عنوان رکورد‌های جهانی گینس را به دست آورد، زیرا صاحبانش دریافتند که او دو سال از گربه فعلی که به عنوان پیرترین گربه زنده جهان شناخته می‌شود، بزرگتر است. چارلی بریگز از آمریکا که صاحب این گربه است گفت که دوستانش به او پیشنهاد کردند با رکورد‌های جهانی گینس تماس بگیرد تا ببیند آیا گربه او، سم، ممکن است در سن ۲۶ سالگی پیرترین گربه زنده جهان باشد یا خیر.

بریگز همچنین در مصاحبه‌ای اینترنتی گفت من از گینس پرسیدم، و آن‌ها گفتند: "پیرترین گربه زنده‌ای که ما در حال حاضر داریم ۲۴ سال دارد. من به گینس گفتم گربه من بزرگتر از ۲۴ سال است. من خیلی عصبانی شده بودم. سپس من موضوع را در شبکه‌های اجتماعی مطرح کردم و با واکنش دوستانم مواجه شدم. آن ها به من گفتند که گربه ام می تواند صاحب این عنوان شود و مرا تشویق به پیگیری موضوع کردند.

بریگز گفت وقتی سم در سال ۲۰۰۲ گربه را در ممفیس تحت مراقبت خود قرار داد، یک ولگرد بود، اما دامپزشکش تایید کرد که او ۲۶ سال دارد و در سلامت کامل است. بریگز گفت که در حال ارائه مدارک مناسب به رکورد‌های جهانی گینس است تا سم به طور رسمی به رسمیت شناخته شود. گینس پیرترین گربه تاریخ را به نام کرم پاف، گربه‌ای تگزاسی که ۳۸ سال و ۳ روز عمر کرد، ثبت کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar