تابناک با تو/ به گزارش رادیو آسیای آزاد، کره شمالی برای جلوگیری از تقلید شهروندان عادی از سبک رهبر خود، کت‌های چرم را ممنوع می‌کند. به گزارش این نشریه، پوشیدن پالتو یا کت چرمی برای مردان جوان ممنوع اعلام شده است و در صورت مشاهده، پلیس با خاطیان برخورد می‌کند و کت چرم را از آن‌ها می‌گیرد. این رسانه خبری به نقل از یک منبع ناشناس از داخل این کشور گزارش داد، برخورد با مردم پس از آن آغاز شد که مردم شروع به تقلید از سبک کیم جونگ اون کردند.

این منبع گفت: «در جریان رژه نظامی در هشتمین کنگره حزب در ژانویه سال جاری، بالاترین و عالی‌ترین مقامات کشور با کت‌های چرمی دیده شده اند.»

این منبع افزود که این کت‌های چرمی پس از پوشیدن خواهر کیم، کیم یو جونگ، در میان زنان کره شمالی نیز محبوبیت پیدا کرده بود. این منبع به RFA گفت: «مانتو‌های چرمی به عنوان نماد قدرت شناخته شدند و این امر باعث شد تا فروشندگان لباس، شروع به واردات چرم مصنوعی برای کپی برداری از ظاهر کیم کنند.»

وی گفت: «مردان جوان اعتراض می‌کنند و می‌گویند که کت‌ها را با پول خود خریده اند و دلیلی برای دادن آن‌ها به پلیس وجود ندارد.»

این منبع افزود: «پلیس به این شکایات پاسخ می‌دهد و می‌گوید که پوشیدن لباس‌هایی که شبیه لباس‌های بالاترین مقام این کشور طراحی شده‌اند، روندی برای به چالش کشیدن اقتدار عالی‌ترین مقام کشور است.» آن‌ها به مردم دستور دادند که از پوشیدن کت‌های چرمی خودداری کنند، زیرا این بخشی از دستورالعمل حزب است که تصمیم بگیرد چه کسی می‌تواند آن را بپوشد.

بنا بر این گزارش، چرم واقعی در کره شمالی بسیار گران است و کت‌های چرم گاوی حدود ۳۴ دلار قیمت دارند. آن‌هایی که از چرم مصنوعی ساخته شده اند نصف قیمت هستند و حدود ۱۶ دلار فروخته می‌شوند. با این حال، این مبلغ هنوز برای مردم عادی کره شمالی مبلغ نجومی است.
نشریه کره جنوبی JoongAng Daily در سال ۲۰۱۸ گزارش داد که میانگین درآمد کره شمالی حدود ۴ دلار است. با احتساب پاداش‌های کاری حقوق سالانه کارگر عادی کره شمالی را به ۲۰۱ دلار می‌رساند. این موضوع سبب شده است تا یک کت چرم واقعی را به یک کالای لوکس به ارزش دو ماه حقوق تبدیل کند.

منبع دیگری که نامش فاش نشده است، گفت که این کاپشن‌های چرمی برای مدتی در کره شمالی محبوب بوده اند، به ویژه پس از اینکه جانگ دونگ گان بازیگر کره جنوبی آن را در اوایل دهه ۲۰۰۰ پوشیده بود. این زمانی بود که فیلم‌های کره‌جنوبی در شهر‌های استانی پخش شدند و ژاکت چرمی که توسط بازیگر کره‌ای جانگ دونگ گان پوشیده شده بود، رایج شد و این پوشش همچنان نیز مد است.»

این منبع افزود: «کارآفرینان ثروتمند می‌توانند با ثبت سفارش به شرکت‌های تجاری دولتی که تا حدی قاچاق دریایی را از سر گرفته‌اند، پارچه کت‌ها را وارد کنند.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar