باشگاه خبرنگاران/ یک شهروند اهل روسیه که دارای معلولیت جسمی است برای رفت و آمد آسان خود، آسانسور خورشیدی را در آپارتمان محل سکونتش طراحی کرده است. الکساندر یودین که 69 ساله و اهل تیماشفسک روسیه، شهری کوچک در جنوب این کشور است 3 سال پیش این آسانسور فوق العاده کاربردی را خودش طراحی کرده و ساخته است. آقای یودین پس از یک تصادف شدید که منجر به از دست دادن پاهایش شد به فکر ساخت این آسانسور افتاد.

در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شده است الکساندر را در حال استفاده از این آسانسور نشان می دهد. او در این باره گفت: من افتاده بودم و با خودم فکر کردم چطور می توانم بر بی تحرکی خودم غلبه کرده  و از این وضعیت خارج شوم. چیزی که باعث شد الکساندر به فکر ساخت این آسانسور بیفتد این بود که آپارتمان هایی مانند آپارتمان محل سکونت او هیچ امکاناتی برای افراد ناتوان جسمی مثل او نداشت.
 
او افزود : من تصمیم گرفتم که آسانسوری را بسازم که با موقعیت من همخوانی داشته باشد. من نمی خواستم در خانه بیفتم و کسی برای من خرید کرده یا غذا تهیه کند. نمی خواستم به فردی بی تحرک تبدیل شوم یا فقط در بالکن بنشینم و مناظر را تماشا کنم.

به گفته الکساندر حالا او آزاد است. یک شغل دارد و زندگی اجتماعی شلوغ را تجربه می کند. آن تصادف، زندگی جدیدی را برای او رقم زده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar