باشگاه خبرنگاران/ به نقل از  arabic.cnn؛ کریستال پالاس، در جنوب لندن، محل نگهداری اولین مجسمه‌های دایناسور در جهان است.البته طبق بررسی‌های محققان این مجسمه‌ها مانند شکل واقعی دایناسورها نیستند. به گفته محققان این موجودات غول پیکر  پستانداران چهار پا هستند.

براساس گزارش‌ها از دهه ۱۹۹۰ که بیشتر شواهد از آخرین اکتشافات فسیلی  آغاز شد؛ درک ما از شکل ظاهری دایناسور‌ها تغییر کرد. به عنوان مثال، با کشف یک فسیل پردار در استان لیائونینگ چین دانشمندان متوجه شدند که بین دایناسور‌ها و پرندگان ارتباط وجود دارد.

بنتون و تیمش در دانشگاه بریستول در بریتانیا در کشف ساختار‌های رنگدانه‌ای که در اعماق پر‌های فسیل شده قرار گرفته‌اند، با هدف شناسایی الگو‌های رنگ دایناسور‌ها از فسیل‌ها پیشگام بوده‌اند. او گفت: " گروه ما اولین نفری بود که این روش را در سال ۲۰۱۰ به کار برده و با کمک کتاب‌ها توانستیم جنس پوست، فلس‌ها ، پر‌های موجود در فسیل‌ها و همچنین  رنگ پوست دایناسورها را متوجه شویم ".

خصوصیات دایناسورها

کتاب‌های تصویری زیادی درباره دایناسورها نوشته شده که نشان می‌دهد دایناسورها، پرندگان، پستانداران و خزندگان ماقبل تاریخ با طرح‌های چرمی درخشان و پر‌های پر رنگ فراوان، برخی با سر‌های رنگین کمانی خیره‌کننده تزئین شده اند.

مجسمه دایناسورها

بنتون گفت: "چند سال پیش فکر می‌کردم نمی‌توانیم رنگ‌های دایناسورها را پیدا کنیم اما در حال حاضر با توجه به بررسی‌های فراوان و پیشرفت علم توانستیم اطلاعات مهمی درباره دایناسورها کشف کرده و در اختیار مردم که به زندگی دایناسورها علاقه دارند، قرار دهیم".


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar