باشگاه خبرنگاران/ به نقل از newsweek، توماس پی.پشاک، خبرنگار عکاسی جغرافیای طبیعی در کتاب عکس جدید خود تصاویری را از اعماق اقیانوس‌ها به اشتراک گذاشت. پشاک در ابتدا به عنوان زیست‌شناس دریایی آموزش دیده بود و سپس تصمیم گرفت شروع به عکاسی از اقیانوس‌های در معرض تهدید کند.  در ادامه برخی از تصاویر پدیده های اقیانوسی را مشاهده می کنید.

ماهی قزل آلا در جنگل بارانی کانادا

ماهی قزل آلای وحشی کلید حفاظت از زندگی در شمال غربی اقیانوس آرام است، زیرا مواد مغذی غنی از دریا را برای خرس‌ها و حیوانات فراهم می‌کند که خود به اقتصاد، جنگل‌ها و... کمک می‌کند.


 
پرندگان دریایی در جزایر فارالون کالیفرنیا

این پناهگاه ملی حیات وحش در حدود ۳۰ مایلی غرب سانفرانسیسکو، محل زندگی ۱۲ گونه پرنده دریایی، از جمله بزرگترین مرغان دریایی در جهان است.


 

نهنگ‌های خاکستری در باخا کالیفرنیا

نهنگ‌های خاکستری به قایق های توریستی در تالاب سن ایگناسیو نزدیک می‌شوند. باخا یکی از معدود مکان‌ها در جهان است که نهنگ‌ها در واقع به دنبال تماس فیزیکی با مردم هستند، حتی به انسان‌ها اجازه می‌دهند که آن‌ها را نوازش کنند.


 

سواحل پوشیده از لاک پشت در کاستاریکا

اگرچه در تصویر پهپاد پشاک آن‌ها مانند جوجه‌هایی هستند که از دریا بیرون می‌آیند، اما این‌ها لاک پشت‌های ریدلی زیتونی بالغ با طول ۳ فوت هستند. پشاک در این باره گفت: ده هزار لاک پشت ماده بالغ یک یا دو بار در ماه در طول فصل بارانی، در Ostional به ساحل می‌آیند.

 


پنگوئن های جزیره ماریون در آفریقای جنوبی

پشاک درباره این جاذبه حیوانی که در این جزیره زیر قطبی یافت می‌شود گفت: در این باغ، پنگوئن‌ها فوراً به سمت من کشیده شدند؛ آن‌ها نمی‌توانستند از خیره شدن به یک انسان عجیب و ریش دار با کلاه قرمز دست بردارند.


 

Cape Seal Antics در آفریقای جنوبی

پشاک معتقد است عکاسی در زیر آب همیشه پیچیده‌تر از خشکی است. او می‌گوید: تخیل و سال‌ها برنامه‌ریزی طول کشید تا بالاخره متوجه شدم که باید در کنار فک‌های Cape Seal موج سواری می‌کنم تا بازیگوشی آن‌ها را ثبت کنم.

کوسه‌های جزایر آلدابرا

کوسه‌های صخره‌ای نوک سیاه در چند اینچ از آب کم عمق منتظر جزر و مد هستند تا تالاب دوباره پر شود. آن‌ها با نشان دادن خرطوم خود به سمت جریان آب بر روی آبشش‌هایشان جریان می‌یابند و شکمشان شن‌ها را لمس می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar