نمناک/ آیا فکر می‌ کنید که زندگی خوبی ندارید و نیاز دارید که تغییراتی را در آن به وجود بیاورید؟ احتمالاً به موارد اساسی برای داشتن زندگی خوب توجه ندارید. راه‌ حل کاملاً ساده است‌ باید زندگی را ساده نگاه کنید تا بتوانید حال بهتری داشته باشید. در ادامه قصد داریم چیزهای ساده ای که برای داشتن زندگی خوب به آن نیاز دارید را به شما معرفی می کنیم.

خودتان را باور داشته باشید اما از محدودیت‌ ها آگاه باشید
اولین مرحله برای رسیدن به اهداف و به حقیقت رساندن رویاها این است که اول از همه خودتان را باور کنید. قبول کنید که شما انسان عالی و کامل نیستید و نمی توانید همه کارها را تنهایی انجام دهید. همیشه واقع بین باشید و به خودتان فشار وارد نکنید. محدودیت های تان را بشناسید اما در نهایت بدانید که بهترین نسخه از خودتان هستید.

بی نظمی ها را از بین ببرید
شما احتمالاً روی چیز های مختلفی تمرکز دارید. برای این که ذهنتان آرام شود، باید محیط اطرافتان آرام و منظم باشد و در نتیجه بهتر است که هرگونه شلوغی و بی نظمی را در محیط اطراف از بین ببرید. کار های خود را طبق زمان بندی و نظمی که دارند، انجام دهید تا بتوانید ذهن آرام تری داشته باشید.

در همه چیز تعادل داشته باشید
بله شما باید حداکثر تعادل را در هر چیزی به کار ببندید. باید به تعهدات خانوادگی و وضعیت اجتماعی فکر کنید اما در هیچ کدام زیاده‌ روی نداشته باشید. در خوردن، خرید کردن، تماشای تلویزیون، کار های سرگرم کننده یا حتی کار های مفیدی مثل درس خواندن، همیشه حد تعادل را رعایت کنید.

چشم انداز داشته باشید
همیشه از قبل چیز هایی که قرار است برایتان رخ بدهد را در ذهن تان مرور کنید. شما می توانید تصویر سازی قبلی داشته باشید. خودتان را آماده کنید و بدانید که قرار است چه کاری انجام دهید تا بتوانید با برنامه‌ ریزی بهتر و دقیق تر، کارهای بزرگ تری را به انجام برسانید.

با دیگران همانگونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود
بله ما باید سعی کنیم با دیگران به گونه‌ ای رفتار کنیم که از آن ها توقع داریم. به عنوان مثال اگر توقع احترام از دیگری دارید، خودتان هم همیشه باید بیشترین حد احترام را حفظ کنید و‌ اگر نسبت به حرف های دیگران حساس هستید، باید مراقب باشید که خودتان هم حرفی نزنید که باعث ایجاد حساسیت در دیگران شود و در نتیجه آن ها هم این مسائل را در مورد شما بهتر رعایت می کنند.

خانواده را در اولویت قرار دهید
اولویت اول باید خانواده باشد. باید اول از همه شرایطِ راحت را برای خود و خانواده تان تعیین کنید و بعد به سراغ شغل تان یا دیگر کار هایی که می خواهید بروید. خانواده باید محیط آرامی باشد تا بتوانید در جاهای دیگر هم آرامش را تجربه کنید.

به لحظه حال توجه کنید
از این که بخواهید به گذشته فکر کنید یا نگران اتفاقات آینده باشید دست بکشید. همیشه در لحظه زندگی کنید و یاد بگیرید از زمان حال لذت ببرید.

طرز تفکر مثبت داشته باشید
شما چیزی هستید که در طول روز به آن فکر می کنید؛‌ پس اگر افکار منفی را از ذهن خود بیرون بریزید، نه تنها حال بهتری پیدا می کنید، بلکه سعی می کنید که همیشه به چیزهای مثبت در زندگی فکر کنید تا چیز های مثبت برای تان اتفاق بیفتد.

خودتان را آموزش دهید
مهم ترین چیزی که باید رعایت کنید، این است که خودتان را آموزش دهید. فرصت های یادگیری را غنیمت بشمارید و سعی کنید از لحاظ شخصی و همچنین تحصیلی، خودتان را ارتقا دهید و همیشه در حال یادگیری چیزی باشید.

انگیزه داشته باشید
باید ببینید که به چه چیزی علاقه دارید و چه چیزی می تواند حداکثر انگیزه را در شما به وجود بیاورد. در نتیجه با پیدا کردن علاقه خود در کاری که انجام می دهید، انگیزه ‌تان را بالا ببرید. با انجام این کار زندگی برایتان لذت بخش تر خواهد شد.

بازتاب خوبی برای رفتار دیگران باشید
قطعا شما بدون دیگران نمی توانید همه کارهای زندگی خود را انجام دهید و در نتیجه باید سعی کنید که بازتاب خوبی برای رفتار آن ها باشید تا بتوانید در آینده بیشتر روی آنها حساب کنید. خودتان را عمیق ‌تر و بهتر درک کنید و با انجام این کار، سعی کنید که آدم های اطراف تان را نیز بهتر بشناسید.

کلمه ایده‌آل را کنار بگذارید
هیچ گاه به دنبال ایده‌آل نباشید و همیشه سعی کنید هر چیزی را ارتقا دهید. اگر فقط به دنبال یک چیز کامل و بی عیب و نقص بگردید، قطعاً زندگی برایتان سخت می شود زیرا هیچ گاه به آن دست پیدا نکرده و سرخورده خواهید شد.

اطراف خود را با افراد حمایتگر پر کنید
بله شما باید در زندگی به دوستان، علم، آگاهی و افکار مثبتی که دارید تکیه کنید و در نتیجه اطراف تان باید پر از افرادی باشند که می‌ دانید از شما حمایت می‌ کنند و باعث ایجاد اطمینان خاطر در شما می‌ شوند.

ناله نکنید و غر نزنید
به این فکر کنید که هر مشکل و مسئله ای که در زندگی شما پیش می آید، قابل حل و فصل شدن است. پس یا باید با آن کنار بیایید یا آن را حل و فصل کنید. ناله و شکایت کردن یا غر زدن هیچ دردی را دوا نمی‌ کند و فقط باعث سخت‌ تر سپری شدن شرایط می شود.

چیزهایی که برایش شکر گزار هستید را به خاطر بیاورید
همیشه باید ببینید که در مورد چه چیز هایی احساس شادی و لذت و شکرگزاری دارید. به عنوان مثال سلامت، خانواده شاد، محیط زندگی خوب، و حقوق مناسب همه چیز هایی هستند که باید بابت آن ها شکر گذار باشید پس همیشه این موارد را برای خودتان یادآوری کنید.

به همه چیز می رسید
بله شما توانایی رسیدن به هر چه که در ذهن تان است را دارید اما به شرطی که همه آن ها را در یک زمان مشخص نخواهید. همه اتفاقات در زندگی شما رخ می دهند و شما حال خوب پیدا می‌ کنید اما زمان آن ها متفاوت است، پس باید صبور باشید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar