باشگاه خبرنگاران/ یک گروه باستان شناس اسپانیایی در منطقه باستان شناسی بهناسا در استان مینیا مصر، موفق به کشف دو مقبره شد که قدمت آنها به دوران ساوی (اواخر دوره فراعنه) بر می‌گردد. یکی از این دو مقبره حاوی بقایای فردی ناشناس با زبانی از جنس طلا و یک تابوت با پوشش سنگ آهک بود که به شکل یک زن یافت شد.

مقبره کشف شده

میت ماسکورت، رئیس این مأموریت توضیح داد که مقبره دوم به طور کامل بسته شده بود و این گروه کاوشگر برای اولین بار در حین حفاری آن را افتتاح کرد. استاد گروه باستان شناسی یونانی-رومی، حسن عامر، خاطرنشان کرد که این مأموریت منجر به کشف یک تابوت آهکی با چهره انسانی شد. در پی این کشف یکی از گلدان‌ها حاوی ۴۰۲ مجسمه اوشبتی از فیانس، مجموعه‌ای از حرز‌های کوچک و مهره‌های سبز بود.

مجسمه کشف شده در این مقبره

این گروه اسپانیایی نزدیک به سی سال است که در منطقه باستان شناسی بهناسا کار می‌کند و طی آن مقبره‌های زیادی پیدا کرده که قدمت آنها به دوران ساوی، یونانی_رومی و قبطی باز می‌گردد. منطقه بهنسا به خاطر پاپیروس‌هایش که به زبان یونانی نوشته شده، معروف است و به منطقه نوزدهم مصر علیا (جنوب) تعلق دارد. همچنین در سال‌های اخیر، چندین اکتشاف باستان شناسی در مقیاس بزرگ از جمله مقبره‌های فراعنه، مجسمه‌ها، تابوت‌ها و مومیایی‌ها در مصر انجام شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar