باشگاه خبرنگاران/ حادثه آتش سوزی که برای کودک دو ساله رخ داد باعث شد زندگی او از مسیر عادی اش خارج شود.
گاهی حوادث غیرمنتظره و ناراحت کننده‌ای در زندگی هر یک از انسان‎ها رخ می‌دهد که مشکلاتی را برایشان به وجود آورده و روند عادی زندگی‎شان را به چالش می‎کشد. حوادث طبیعی و غیرطبیعی که همیشه در سراسر جهان شاهد آن‌ها بوده‎ایم.

ویدئویی که در ادامه این خبر مشاهده خواهید کرد نیز به یکی از همین حوادث ناگهانی اشاره دارد که زندگی یک جوان 22 ساله را برای سال‎ها با مشکلات زیادی روبرو کرده است. مرد جوانی که در کودکی در یک حادثه آتش سوزی گرفتار شد و مسیر زندگی‌اش به کل تغییر پیدا کرد. این اتفاق به دلیل سوختگی زیاد که از نظر ظاهری و بدنی برایش ایجاد شده بود 20 سال رنج و عذاب را برای او در پی داشت. او از جامعه دوری می‎کند و از تحصیل محروم شده است، به این ترتیب سال‎های عمرش را در انزوا و تنهایی خود سر کرده است.

عبدالرزاق در دو سالگی در معرض یک حادثه آتش سوزی قرار گرفت و صورتش کاملا از بین رفت. او در حالی که می‎توانست مانند بقیه بچه ها زندگی عادی داشته باشد اما مجبور بود در پنج سالگی عمل‌های جراحی سختی را انجام دهد. انجام چندین عمل جراحی در سن 5 سالگی برای بهتر کردن وضعیت او لازم بود، اما فقر، خانواده او را از پرداخت هزینه های پزشکی و درمانی بازداشت.

عبدالرزاق خواست وارد مدرسه شود اما مدرسه از همان روز اول از او خواست به دلیل تمسخر و ترس دانش آموزان دیگر با این شکل به مدرسه نیاید چرا که او هرگز نمی‌توانست چشم‌هایش را حتی برای پلک زدن ببندد و چشم های وی همیشه باز بودند. پس از آن عبدالرزاق زندگی سیاه‌تری را تجربه می‌کند. او از مردم دوری می کند و بیرون نمی رود مگر در ساعات پایانی شب یا در هوای سرد که خیابان ها از جمعیت خالی می شود.

رنج او در سال 2018 پس از تشدید بحران ها در سوریه بیشتر و باعث مهاجرتش به ترکیه شد. او امروز در ترکیه زندگی می کند و در آنجا به جمع آوری مواد پلاستیکی از زباله ها برای تامین معیشت خود مشغول است. او فصد دارد با جمع آوری پول‌هایش عمل دیگری انجام دهد و خود را از بیماری چشمی که برایش ایجاد شده و با افزایش سن تشدید می‎شود نجات دهد.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar