باشگاه خبرنگاران/ یک پیک غذارسان محلی که در هنگام نجات پیرزن در حال غرق شدن در رودخانه جانش را از دست داده بود به قهرمان محلی بدل شد. «وانگ جینگ» ۳۲ ساله پس از آنکه مشاهده کرد این زن ۸۵ ساله در داخل رودخانه در حال غرق شدن است برای نجات جان وی به داخل رودخانه پرید. این حادثه در شهر «جیانگژئو» واقع در استان مرکزی هبئی چن رخ داد.

بنا به گزارش تلویزیون هبئی آقای وانگ در حال رساندن سفارش یک مشتری بود که با صحنه غرق شدن این زن مواجه شد. این زن بر اثر لغزش به داخل رودخانه سقوط کرده بود. در این حادثه این زن به همراه وانگ جان خود را از دست دادند. مقامات محلی در چین با بزرگداشت این جوان، او را یک الگو، جوانی برجسته و کارگری انساندوست دانستند.

همسر وانگ در این باره گفت: «شوهرم به والدینش بسیار احترام می‌گذاشت و من نیز همان راه را ادامه خواهم داد و از خانواده اش حمایت خواهم کرد.»

ساکنان محلی پس از آنکه باخبر شدند که وانگ از پدر و مادر بیمار خود مراقبت می‌کرد و دارای یک فرزند ۶ ساله بود برای حمایت از خانواده او اعلام آمادگی کردند. داوطلبان برای جمع آوری کمک‌های مالی روز یکشنبه (۲۸ نوامبر) به خیابان آمدند تا از مردم درخواست کنند تا از یک قهرمان گمنام حمایت کنند.

یک زن محلی در این باره گفت: «از آنجا رد می‌شدم. پوستر کمک‌های اهدایی را دیدم. مرگ او قلبم را به در آورد. مقداری پول کمک کردم.»
در مراسم جمع آوری کمک‌های مردمی حدود ۷ هزار یوآن (۱۵۰۴ دلار) مردم به خانواده وانگ کمک کردند. Meituan، پلتفرم تحویل غذا که وانگ در آن مشغول به کار بود اعلام کرد که هزینه شهریه و هزینه‌های زندگی دختر وانگ تا سن ۱۸ سالگی را پرداخت خواهد کرد.

 

همچنین راننده کامیونی که در لحظه وقوع حادثه، غذا سفارش داده بود از شوکه شدنش پس از شنیدن این حادثه گفت. این مرد که نامش «جئو» اعلام شده در این باره گفت: «من شوک زده هستم و احساس گناه می‌کنم. شاید اگر من غذا سفارش نمی‌دادم این اتفاق رخ نمی‌داد.» آقای جئو نیز از اعطای کمک مالی به خانواده وانگ خبر داده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar