نماد آخرین خبر

گوناگون/ برای خواستگاری چه گلی ببریم؟

منبع
تابناک با تو
بروزرسانی
گوناگون/ برای خواستگاری چه گلی ببریم؟

تابناک با تو/ با شنیدن اسم خواستگاری شاید اول از همه نقش گل و شیرینی را در ذهنمان تصور کنیم و این نشان میدهد که انتخاب یک گل مناسب تا چه اندازه مهم است. همه‌ی ما میدانیم که وقتی بخواهیم برای اولین بار به منزل شخصی برویم باید از روی احترام هدیه‌ای مناسب ببریم! چه بسا که خواستگاری هم مهم‌ترین مهمانی است... 
 امروز میخواهیم درباره‌ی مهم‌ترین روز زندگی شما یعنی روز خواستگاریتان صحبت کنیم. قطعا انتخاب گل مناسب برای روز خواستگاری یکی از مهم‌ترین اتخاب‌های تمام عمرتان است که باعث میشود نشان دهنده‌ی بخشی از شخصیتتان باشد. پس با ما همراه باشید.

گل مناسب برای خواستگاری چه گلی است؟
با شنیدن اسم خواستگاری شاید اول از همه نقش گل و شیرینی را در ذهنمان تصور کنیم و این نشان میدهد که انتخاب یک گل مناسب تا چه اندازه مهم است. همه‌ی ما میدانیم که وقتی بخواهیم برای اولین بار به منزل شخصی برویم باید از روی احترام هدیه‌ای مناسب ببریم! چه بسا که خواستگاری هم مهم‌ترین مهمانی است و انتخاب گل کوچک باعث میشود که افراد میزبان حس کنند شما خصاصت کرده اید. پس تمام سعیتان را بکنید که سخاوتمندی به خرج دهید و برای اولین هدیه‌ای که ممکن است به شریک زندگی تان بدهید خاطره‌ی قشنگی به جا بگذارید تا همیشه از آن به شیرینی یاد کنند؛ و حتی اگر طرفین یکدیگر را نپسندیدند باید این را بدانید که یک گل زیبا برای همیشه خاطره‌ای خوش در ذهن دختر میگذارد و چنانچه عروس خانم برایتان غریبه بود حتی به گل و شیرینی که تهیه کرده اید توجه بسیاری نشان میدهد.


در انتخاب گل به این نکات توجه کنید

* اگر قبل از مراسم خواستگاری رابطه‌ای با عروس خانم داشته اید پس حتما باید گل زیبا و تشریفاتی را انتخاب کنید تا بتوانید دل او را برای بار چندم بدست آورید و او را از تصمیم خود یعنی انتخاب شخص شما مطمعن کنید.
* اگر از قبل با عروس خانم در ارتباط بوده اید و خانواده‌ی او هم در جریان این رابطه بودند، پس بدانید که، چون شما انتخاب دخترشان بوده اید ممکن است شمارا بیشتر زیر ذره بین قرار دهند و سخت گیرانه‌تر شمارا بسنجند، پس برای این که به چشم آن‌ها بیآیید سعی کنید دسته گل یا باکس گل بسیار زیبا و متناسب بارنگ مورد علاقه‌ی دخترشان تهیه کنید تا بتوانید به آن‌ها ثابت کنید که دخترشان برای شما با ارزش است وبه چشم آن‌ها بیایید.
* بهتر این است که درکنار یک دسته گل زیبا، شیرینی یا شکلات‌های زیبایی هم تهیه کنید تا نشان دهنده‌ی ادب شما و احترامتان به میزبان باشد.
* سعیتان در این باشد که اگر دسته گل تهیه کرده اید، آن را به صورت افقی در دست گرفته و به مادر عروس خانم با احترام تقدیم نمایید و لبخند ریز و مهربانی بر لب داشته باشید تا آن‌ها از برخورد گرم شما لذت ببرند.
* باید این را بدانید که سبد گل‌ها حالتی رسمی‌تر و محترمانه‌تر دارند و اگر برای بار اول به آن خانه میروید و آشناییتی نداشتید، انتخاب یک باکس یا سبد گل میتواند مناسب‌تر باشد؛ اما اگر به خواستگاری یکی از اقوام میروید باید بدانید که دسته گل‌ها، حالتی صمیمانه‌تر را دارا هستند و برای اینطور خواستگاری‌ها مناسبند.


گل چه رنگی برای خواستگاری زیبا‌تر و شکیل‌تر بنظر میرسد؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که گل چه رنگی برای خواستگاری مناسب است؟

راستش را بخواهید، همه‌ی ما میدانیم که گل‌هایی به رنگ‌های سبز، زرد و نارنجی طرفداران زیادی ندارد و مورد توجه واقع نمیشود و بلعکس رنگ‌های سرخ و قرمز هم نماد عشق را دارند و برای جلسه‌ی اول خواستگاری که هنوز عشق کاملی شکل نگرفته است، کمی افراطی است. پس بهترین انتخاب برای رنگ گل خواستگاری، ترکیب رنگ‌های صورتی، بنفش و یاسی ملیح به همراه سفید است! البته منظورمان از گل سفید، گلایول نیست! گل‌هایی مثل گلایول و شب بو، گل‌هایی هستند که بیشتر برای مراسم‌های ترحیم استفاده میشوند پس به یاد داشته باشید که حتی یک عدد از این گل‌ها هم ممکن است بنظر میزبان بی احترامی تلقی شود و تمام زحماتتان را به باد دهد.

به عنوان سخن آخر این را هم اضافه کنیم که شاید شما به خواستگاری‌های زیادی بروید و براین باور باشید که وقتی همه چیز قطعی شد در جلسات بعدی گل ببرید، اما این را بدانید که دست خالی رفتن آن هم به خواستگاری برای بار اول خاطره‌ی خوشی از شما به جا نمیگذارد و نشان دهنده‌ی خصاصت شما میشود حتی اگر اینطور نباشید و همچنین باعث میشود خوانواده‌ی دختر حمل بر بی ارزشی و بی احترامی بدانند پس ریسک نکنید.

با ما همراه باشید تا در ادامه چند نوع گل خواستگاری ببینیم؛


 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره