logo
  1. جذاب ترین ها
دیدنی-خواندنی

4 گوشه دنیا/ کشف یک کوسه شبح در اعماق اقیانوس

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
4 گوشه دنیا/ کشف یک کوسه شبح در اعماق اقیانوس

باشگاه خبرنگاران/ به تازگی یک کوسه شبح در عمق اقیانوس کشف شد که شکل ظاهری آن موجب تعجب دانشمندان شده است.
باشگاه خبرنگاران جوان - این گونه نادر از کوسه در عمق تقریبا ۱۲۰۰ که معمولا در عمق ۱۸۲۹ متری زندگی می‌کند، توسط گروهی از دانشمندان نیوزلندی کشف شده است.

بنا به گزارش CNN، این گونه در سواحل شرقی یک جزیره جنوبی این کشور در عمق ۱.۲ کیلومتری پیدا شد. این گونه کمیاب به عنوان کوسه شبح شناخته می‌شود. این یافته جدید می‌تواند دیدگاه جدیدی را در مورد این موجودات ارائه دهد که به دلیل سکونت در عمق زیاد تاکنون ناشناخته مانده بودند.

محققان می‌گویند این گونه‌ها کوسه نیستند بلکه با آن‌ها مرتبط هستند. زیرا هر دو اسکلت آن‌ها به جای استخوان از غضروف تشکیل شده است. دکتر بریت فینوچی یکی از اعضای تیمی که این موجود را پیدا کرده، آن را یافته‌ای نو نامید و گفت این کشف به طور تصادفی انجام شده است. او گفت بچه کوسه شبح معمولا از کپسول‌های تخم گذاری شده در کف دریا بیرون می‌آید.


دکتر فینوچی افزود: "به طور کلی یافتن گونه‌های آب‌های عمیق سخت است و به ویژه کوسه‌های شبح کاملا مرموز هستند. بیشتر کوسه‌های ارواح در اعماق دریا، نمونه‌های بالغ هستند و بچه کوسه‌ها به ندرت دیده می‌شوند، بنابراین ما اطلاعات کمی در مورد آن‌ها داریم."

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره