فرارو/ دسته‌ای از سگ‌های وحشی و کفتار‌ها در حیات وحش آفریقا رودرروی یکدیگر قرار گرفتند و سگ‌های وحشی با پنجه‌هایی خود ضرباتی به سر و صورت کفتار‌ها وارد کردند.

مرل فوت ۵۶ ساله، یک متخصص ارتباطات که این فیلم خنده دار را در حین رانندگی در حیات وحش سابی سند آفریقای جنوبی ضبط کرده در این باره گفت: ما می‌توانستیم فریاد‌های وحشتناک کفتار‌ها را بشنویم قبل از اینکه به این برخورد عجیب و غریب بین ۱۲ سگ وحشی و شش کفتار برسیم. سگ‌ها با بازیگوشی با یکدیگر در زمینی باز می‌دویدند، در حالی که کفتار‌ها دور آن‌ها می‌چرخیدند. به نظر می‌رسید که سگ‌ها از آزار کفتار‌ها خوشحال بودند.

ما مطمئن نبودیم که چرا نبرد سرزمینی در حال وقوع است، اما هیچ یک از طرفین عقب نشینی نکردند و آنجا را ترک نکردند. ما حدود ۳۰ دقیقه این مسابقه بامزه بوکس را تماشا کردیم، هنوز هم ادامه داشت که بالاخره رفتیم.

سگ‌ها آنقدر بی‌خیال و بازیگوش بودند که مرا یاد سگ‌های خانگی می‌اندازند که در پارک‌های شهر ما در آستین ایالت تگزاس بازی می‌کردند. کفتار‌ها رفتاری برعکس از خود نشان دادند، عصبی، حسادت؛ و از اینکه این رویارویی هرگز شرورانه نشد، شگفت زده شدیم.

صبح روز بعد، همان دسته سگ‌های وحشی را تماشا کردیم که یک ایمپالا نر بالغ را شکار و کشتند. آن‌ها در یک گروه دیوانه وحشی بر روی حیوان فرود آمدند و در عرض چند دقیقه آن را خوردند. این یک تضاد شگفت انگیز با رفتاری بود که روز قبل دیدیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar