نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
دیدنی-خواندنی

تست شخصیت؛ کدام چهره شادتر به نظر می‌رسد؟

منبع
بيتوته
بروزرسانی
تست شخصیت؛ کدام چهره شادتر به نظر می‌رسد؟

بیتوته/ در کلام علم نظریه‌ای وجود دارد که به تست چپ و راست مغز معروف است. براساس این نظریه هر قسمت از مغز برای عملکرد متفاوت طراحی شده است حتی اگر کار کلیدی فکر کردن باشد. همچنین گفته می‌شود که مردم یک روش فکری را بیشتر از دیگری ترجیح می‌دهند.

کدام چهره شادتر به نظر می‌رسد؟ پایه بیولوژیکی رفتار شما

افرادی که گفته می‌شود چپ مغز هستند نگاه عملی، منطقی و عینی تری به مسائل دارند برعکس، افرادی که راست مغز هستند، بیشتر به شهود اعتقاد دارند و رویکرد ذهنی تری به مسائل دارند.

مغز در ابتدا به دو قسمت تقسیم می‌شود که از طریق Corpus Callosum به یکدیگر متصل می‌شوند. Corpus Callosum یک نوار ضخیم از رشته‌های عصبی می‌باشد که لوب‌های قشر مغز را به نیم کره چپ و راست تقسیم می‌کند. کار آن این است که سمت چپ و راست مغز را بهم متصل می‌کند تا امکان ارتباط بین هر دو نیمکره فراهم شود.

برونو دوبوک، عصب شناس معروف، در وب سایت خود به پیوند بین دو طرف مغز و بدن اشاره می‌کند به گفته او سمت چپ مغز شما مسئول اعمال سمت راست بدن شما است و سمت چپ بدن شما توسط سمت راست مغز شما کنترل می‌شود.

دو تن از عصب شناسان قرن نوزدهم دکتر پیر بل بروکا و دکتر کارل ورنیکه، کشف کرده اند که افراد به دلیل آسیب‌های وارد شده به سمت چپ مغز، مشکلات زبانی دارند که به خوبی نتیجه می‌گیرد که سمت چپ مغز است که در آن قسمت، زبان ساکن است و منشا همه خلاقیت‌ها است.

جالب است که با استفاده از نظریه‌های بالا بفهمیم که چپ مغز هستیم یا راست مغز.

تست شخصیت:کدام چهره شادتر به نظر میرسد؟ پس از اتمام انتخاب آنچه را که نشان میدهد بخوانید.

۱. اگر چهره A را انتخاب کردید

افراد چپ مغز این چهره را به عنوان چهره شاد انتخاب می‌کنند

اگر تصویر A را انتخاب کنید شما احتمالا چپ مغز هستید، این به این معنی است که شما یک رویکرد بسیار سیستماتیک دارید و عملی به زندگی دارید شما خیلی منطقی به مسائل فکر میکنید شما همچنین یک متفکر انتقادی هستید، دوست دارید چیز‌ها را از منظر دیگری ببینید، تا مطمئن شوید که نتیجه گیری شما درست است.


۲. اگر چهره B را انتخاب کردید

افراد راست مغز این چهره را به عنوان چهره شاد انتخاب می‌کنند

شما یک فرد کاملا خلاق هستید و رویکردی ذهنی به مسایل دارید، ذهن تخیلی خارق العاده دارید، سعی میکنید از همه چیز، چیز جدیدی خلق کنید ذهن شما یک بوم رنگارنگ است. مهم نیست که به کدام دسته تعلق دارید شما شگفت انگیز هستید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar