فرارو/ در جشنواره گیاه خواران تائویست، شرکت‌کنندگان اصلی تنها یک یا دو میله در صورت و گونه فرو نمی‌برند. برخی از آنان ده‌ها میل را از گونه خود عبور می‌دهند و برخی دیگر تیغه‌هایی بس خطرناک‌تر و بزرگتر مثل شمشیر و یا نیزه را.
 
بزرگترین نمایش برای گیاه‌خواری در جهان در شهر پوکت تایلند آغاز به کار کرده است و شرکت کنندگان در جشنواره "تطهیر روح" گونه‌ها و لب‌های خود را با چاقو و سوزن سوراخ می‌کنند.

بوی مواد ضدعفونی کننده و بخور فضای خیابان‌های شهر پوکت را دربرگرفته است که در آن پیروان یک فرقه مذهبی که گونه‌ها و لب‌های خود را سوراخ می‌کنند راهپیمایی می‌کنند.

قدمت این جشنواره به قرن نوزدهم باز می‌گردد، پس از آن که یک گروه نمایشی چینی که در سال ۱۸۲۵ در منطقه اجرا می‌کرد در اثر خوردن گوشت مسموم شد.

طبق روایت غالب، پس از این واقعه، گروه برای پاکسازی اعضای خود که گونه‌های خود را با میله‌هایی در آیینی مخصوص فرقه تائوئیسم سوراخ می‌کردند، رژیم گیاهخواری را اتخاذ کرد.

این جشنواره بزرگترین نمایش گیاه‌خواری در جهان است و شرکت‌کنندگان احترام خود را به خدایان و حیوانات به مدت ۹ روز با پرهیز از خوردن گوشت و عبور دادن شمشیر، چاقو یا سایر اشیاء از بدن‌هایشان نشان می‌دهند.

تائویست‌ها باور دارند که در نُه روز جشنواره با روی‌آوری به گیاه‌خواری و تجدید پیمان با خدایان نُه گانه با لباس‌های سپیدی که به تن می‌کنند و با رنجی که به جسم خود روا می‌دارند، روح و روان خود را پالایش می‌کنند و باور دارند که با این کار بخت و شانس یارشان می‌شود.

در میان تایلندی‌ها شایع شده است که شرکت کنندگان توسط نیرو‌های معنوی تسخیر شده اند که آن‌ها را قادر می‌سازد تا درد را تحمل کنند، گویی در حالت خلسه هستند.

یکی از شرکت کنندگان ۱۸ ساله در این مراسم می‌گوید: افرادی که نذر می‌کنند باید بدن خود را سوراخ کنند تا قدردانی خود را از خدایان ابراز کنند و از شر بدشانسی خلاص شوند.

تیباکورن کرداکلا، ۶۲ ساله، در حالی که منتظر شروع راهپیمایی بود، گفت: من توانستم ذهنم را پاک کنم و روی کارم تمرکز کنم.

با طلوع خورشید در جزیره توریستی، صدای طبل و زنگ و بوی عود، نشانه شروع جشن است.
پرستاران ابزار‌های انتخاب شده توسط خود شرکت کنندگان را که می‌تواند سیخ، شمشیر بلند، چاقو و ... برای سوراخ کردن لب و گونه‌هایشان بکار می‌برند.

انتظار می‌رود این جشنواره هزاران بازدید کننده را به منطقه جذب کند و فرصتی را برای بخش گردشگری تایلند ایجاد کند که از سال ۲۰۲۰ به شدت تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar