فرارو/ کارکنان پارک حیات‌وحش موگو در موگوی استرالیا، در هفته‌های اخیر مشغول نگهداری از بچه‌گوریلی بوده‌اند به‌نام «کایوس»، که مادر و پدرش او را نپذیرفته بودند.
 پس‌ از به‌دنیا آمدن کایوس، قرار بود مادرش، کینزی، برای برداشتن جفت، تحت عمل جراحی قرار گیرد، اما پدر کایوس، کیسان، به دلایل نامعلومی، بچه‌اش را برداشت و درست در زمان حیاتی برای تغذیه نوزاد، او را با خود برد.

هنگامی که کارکنان بعد از ۱۴ ساعت توانستند کایوس را برگردانند، او به ذات‌الریه مبتلا شده بود. اما بعد از آن، مادر کایوس او را نپذیرفت و اینجا بود که چاد استیپلز، سرپرست پارک حیات‌وحش، به‌همراه کارکنان، مراقبت از گوریل جوان را آغاز کردند.

استیپلز به روزنامه ساندی‌تلگراف گفت: اولین شبی که پیش من بود، با وجود اینکه همه درمان‌های لازم را دریافت کرد، می‌دانستیم همچنان سایه خطر بالای سر اوست.

سرپرست پارک حیات‌وحش موگو در ادامه، گفت: چیزی که باعث می‌شد ضربان قلبش پایین بیاید و تنفس پایداری پیدا کند، وقتی بود که او را روی سینه‌ام می‌گذاشتم تا صدای قلبم را گوش بدهد.

طی روز‌های بعد، استیپلز در حساب‌های خود در رسانه‌های اجتماعی، اخبار مربوط به کایوس را به‌روزرسانی می‌کرد. او یک‌بار در حساب فیسبوک خود نوشت: پسر کوچک زیبای ما آرام‌ آرام در راه سلامتی قدم برمی‌دارد. او هنوز تحت درمان دارویی است، اما درخشش چشمانش همه ما را امیدوار کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar