خبرآنلاین/ یک تمساح غول پیکر انسان خوار که گفته می شود ۳۰۰ قربانی گرفته است و علیرغم تلاش شکارچیان سال ها از دستگیری طفره رفته است، دانشمندان را درگیر خود کرده‌است.

 تمساح ۲۰ فوتی ( ۶ متری ) نیل، معروف به گوستاو، سال‌ها ساکنان محلی را در شهرک‌های نزدیک دریاچه تانگانیکا، بوروندی، شرق آفریقا به وحشت انداخته و به بخشی از فولکلور محلی تبدیل شده است.

مشخص نیست که آیا این جانور که تصور می‌شود وزن آن یک تن است، هنوز در آب‌های تیره کمین کرده است یا خیر، اگرچه هیچ مدرکی دال بر مرده بودن آن ظاهر نشده است.

بسیاری برای دستگیری یا کشتن گوستاو تلاش کرده‌اند، یک تمساح غول پیکر انسان خوار که شایعه شده ۳۰۰ قربانی گرفته و تصور می شود یک تن وزن دارد، اما سال ها از دستگیری طفره رفته است.

تمساح غول‌پیکری که 300قربانی گرفت و گیر نیافتاد

کارشناسان گفته‌اند که گوستاو ممکن است نزدیک به ۱۰۰ سال سن داشته باشد، اگرچه برخی دیگر معتقدند که به دلیل سالم بودن قوس دندانی او، احتمال اینکه حدود ۶۰ سال داشته باشد، بیشتر است.

به گزارش نشنال جئوگرافیک، سوابق حملات او به مردم ساکن در سواحل شمال شرقی دریاچه تانگانیکا به سال ۱۹۸۷ بازمی گردد.

مرگ های دسته جمعی در طول سال ها به جنگ قبیله ای یا یک قاتل زنجیره ای نسبت داده شده است، اما بسیاری به این تمساح هیولا مانند مشکوک هستند.

تمساح غول‌پیکری که 300قربانی گرفت و گیر نیافتاد

در حالی که تردید وجود دارد که یک تمساح مسئول همه صدها مرگی باشد که او به خاطر آنها مقصر شناخته می شود، گزارش های شاهدان عینی که او را توصیف می کنند جزئیات مشترکی دارند.

شاهدان عینی تقریباً همیشه یک تمساح غیرطبیعی بزرگ را با همان جای زخم در بالای سر به یاد می‌آورند که تصور می‌شود یک زخم گلوله است.

گفته می شود که این جانور حداقل سه گلوله از جایی که شکارچیان سعی کرده اند او را بکشند، دارد که همه آنها ناموفق بوده است؛ گزارش‌ها حاکی از آن است که افرادی که در نزدیکی زیستگاه جزیره رودخانه او زندگی می‌کردند، با مشاهده او ناپدید شده‌اند.

تله‌های کوچک‌تر قبل از تلاش نهایی آنها گذاشته شده بود، اما همه شکست خوردند، و فقط تمساح‌های کوچک‌تر به دام افتادند.

تمساح غول‌پیکری که 300قربانی گرفت و گیر نیافتاد

در میان آنها گروهی از دانشمندان بودند که در مستندی به نام Capturing the Killer Croc در سال ۲۰۰۴ حضور داشتند.

این به دنبال چیزی است که آن را به عنوان یک "ماموریت نجات" توصیف می کند که "هدف دارد این شکارچی غول پیکر را بگیرد و او را به آب های امن منتقل کند، قبل از اینکه دوباره قربانی بگیرد."

اما آخرین تلاش تیم برای گرفتن گوستاو با یک تله پیچیده و طعمه زنده، به شکست ختم می شود.

این مستند نشان می دهد که آنها امیدوارند با استفاده از یک مرغ زنده که در بالای آب در داخل یک قفس عظیم آویزان شده است، او را فریب دهند.

تمساح غول‌پیکری که 300قربانی گرفت و گیر نیافتاد

آنها تله را با یک دوربین مادون قرمز زیر نظر گرفتند و بعد از اینکه چندین شب شانس نداشتند، "با اکراه" تصمیم گرفتند مرغ را با یک بز زنده جایگزین کنند.

اما وقتی روز بعد برمی‌گردند، تیم می‌بیند که تمام تلاش‌هایشان بی‌نتیجه بوده است.

این تله در آبهای مرتفع به دنبال طوفان شکسته شده است و بزی در جایی دیده نمی شود.

آنها هیچ راهی نداشتند که بدانند چه اتفاقی برای تله و بز افتاده است، زیرا دوربین مادون قرمز نیز از بین رفته است.

تمساح اسرارآمیز حتی ممکن است با طعمه خارج شده باشد و به اندازه کافی قوی باشد که تله را از بین ببرد.

از آنجایی که آخرین تلاش آنها برای حفظ جانور با شکست مواجه می شود، دانشمندان ناامید مجبور می شوند از ماموریت خود دست بکشند و به خانه پرواز کنند.

پس از سال‌ها فرار هوشمندانه از دستگیری، مشخص نیست که آیا تمساح وحشتناک هنوز زنده‌است یا خیر.

ادعا می شود که او در سال ۲۰۱۹ کشته شده است، اما هیچ مدرکی از آن زمان به دست نیامده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar