شهرآرا آنلاین/ معاون آموزش وپرورش استان گفته است که 7درصد دانش آموزان استان پس از دوره ابتدایی به دبیرستان نمی روند و ترک تحصیل می کنند و این آمار بیشتر از نرخ میانگین کشوری است. ما هم مثل شما از شنیدن آمار 7درصدی ترک تحصیل شوکه شدیم و آرزو می کنیم اولیای آن 93درصد بقیه هم به این مهم پی ببرند که درس و مدرسه سودی ندارد!
واقعا چرا سرپرستان درصد زیادی از دانش آموزان، حواسشان نیست که اگر فرزندشان در کلاس دوم سوم ابتدایی و در اوج، با نمرات بیست از تحصیل خداحافظی کند، بهتر است تااینکه 12،10سال بعد، به لطف نمره نُه ونیمی که استاد آن را ده کرده است، لیسانس بگیرد و وارد بازار کاری شود که در آنجا کار خاصی برای او درنظر گرفته نشده است!
کاش پدر و مادرها به این نکته دقت کنند که با پولی که تا سه چهار سال پیش می شد در مدرسه غیرانتفاعی تحصیل کرد، الان نهایتا می شود یک دست لباس فرم مدرسه دولتی خرید و بی تردید سال دیگر با همین مبلغ، بیشتر از سه چهار تا دفتر 40برگ و 60برگ به آدم نخواهند داد!
خلاصه با این نرخ تورم، در سال های آینده بعید نیست اگر دانش آموزی پاک کن و مدادتراشش را گم کرد، به خاطر ناتوانی در خرید مجدد آن مجبور به ترک تحصیل شود، لذا بهتر است دانش آموز هرچه زودتر ترک تحصیل کند؛ چون هم ضرب المثل داریم که کار امروز را به فردا نینداز، هم ضرب المثل داریم که جلوی ضرر را از هرجا بگیری، منفعت است!
البته پدر و مادرهای آگاهی هم هستند که اگر فرزندشان گروه خانوادگی را در فضای مجازی ترک کند، بیشتر ناراحت می شوند تااینکه تحصیل را ترک کند؛ چون می دانند با درس خواندن به جایی نمی شود رسید، ولی ممکن است عمو و عمه و دایی و خاله بتوانند به فرزندشان کمک کنند تا دستش یک جایی بند شود!
به امید روزی که سطح آگاهی عموم به جایی برسد که هم تمام گرفتاران اعتیاد، ترک کنند و هم تمام دانش آموزان!

 مهدی محمدی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar