جماران/ زن جوان انگلیسی۳۳ ساله که شب‌ هنگام از آپارتمان یکی از دوستانش به قصد بازگشت به منزل خارج شد اما هرگز به مقصد نرسید!
سارا اورارد در ماه مارس 2021 به دست وین کازنز پلیس لندن پس از تجاوز به قتل رسید. قتل دهشتناکی که خشم زنان بریتانیا را برانگیخت و اعتراضات گسترده‌ای به دنبال داشت. حالا رأی دادگاه وین کازنز مشخص شده است. او باید بقیه عمر خود را در زندان بگذراند!
به نقل از گاردین، هنگامی که سارا اورارد در اوج محدودیت‌های قرنطینه کووید در ماه مارس به خانه خود در جنوب لندن می‌رفت افسر سابق پلیس متروپولیتن با استفاده از کارت حکم و دستبند اورارد 33ساله را سوار ماشینش کرد.
کازنز قبل از اینکه اورارد را با کمربند پلیس خفه کند و بدنش را بسوزاند، او را به کنت برد. لرد جاستیس فولفورد به کازنز گفت جنایاتش به عزیزان قربانی و جامعه وسیع‌تری صدمه زده است. جسد سارا اورارد در منطقه ‌ای جنگلی در «کنت» واقع در جنوب شرق لندن پیدا شد.

خانواده اورارد را متلاشی کرده، اعتماد به پلیس را از بین برده، خیانت به همسر و 2 فرزندش را به دنبال داشته و ترس زنان را برانگیخته است.

پلیس مرکزی لندن می ‌گوید «وِین کوزنس» پلیس قاتل سال 2018 به عضویت این نیرو درآمده و اخیرا تحت فرماندهی یگان مامور حفاظت از اماکن پارلمانی و سفارتخانه‌ های خارجی از جمله سفارت آمریکا در لندن مشغول به خدمت شده بود!

ترس و نگرانی از امنیت زنان در انگلیس
سی ‌ان ‌ان گزارش داد صدها نفر از معترضان با تجمع در یک پارک در جنوب لندن قصد داشتند مراسم یادبودی را برای این زن برگزار کنند که با برخورد شدید نیروهای پلیس روبرو شدند.
تظاهرات کنندگان معترض علیه ماموران پلیس شعار سر می دادند: «ننگ بر شما».
پلیس و معترضان به شدت با یکدیگر درگیر شده و نیروهای پلیس سعی کردند تا معترضان را متفرق کنند. آمار قابل تامل آزار جنسی
نتایج تکان دهنده تحقیقات صورت گرفته در انگلیس نشان می ‌دهد که تقریبا تمام زنان جوان در این کشور مورد آزار جنسی قرار گرفته و بدتر از آن، اعتماد خود را به حل این معضل از سوی مقامات مسئول از دست داده‌ اند.
مطالعات نهاد موسوم به «سازمان ملل و زنان انگلیس» حاکیست که 97 درصد زنان بین 18 تا 24 ساله مورد آزار جنسی قرار گرفته و هولناک ‌تر آنکه 80 درصد زنان از تمام گروه ‌های سنی گفته‌ اند که این معضل را در فضای عمومی تجربه کرده ‌اند.

تحقیقات موسسه مطالعاتی موسوم به آزار جنسی روزانه نیز حاکیست که 52 درصد زنان در محیط کار مورد آزار قرار گرفته‌ا ند. یک پنجم از آنها این مساله را گزارش کرده و 16 درصد گفته ‌اند که اوضاع در نتیجه پیگیری ‌های صورت گرفته بدتر شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar