روزیاتو/ بهاسکار رام (Bhaskar Ram) 33 ساله، در درگیری با دو مرد در محل کار خود در کالیانی هند، دچار جراحت عجیبی شد. در این درگیری یک نیزه سه شاخ ۱۵۰ ساله در گردنش فرو رفت. اما عجیب تر آن است که ظاهرا آسیب جبران ناپذیری ندیده و از این جراحت جان سالم به در برده است.


ویدئو و تصاویر گرافیکی نشان می دهد که نیزه ۴۵ سانتیمتری در گردن او گیر کرده است و او در انتظار درمان است. گزارش‌های محلی می‌گویند که او در ساعات اولیه ۲۸ نوامبر به بیمارستانی نزدیک حادثه منتقل شد، اما مجبور شد به بیمارستان تخصصی دیگری در فاصله ۶۰ کیلومتری منتقل شود. کارکنان کالج پزشکی کلکته در بنگال غربی مجبور شدند جراح متخصص، دکتر پراناباش بانرجی را برای خارج کردن این نیزه در ساعت ۳ صبح بیدار کنند.

پس از یک ساعت و نیم عمل طولانی، در نهایت نیزه سه شاخ از گردن آقای رام خارج شد و گفته می شود که او بهبود قابل توجهی پیدا کرده است. منابع محلی گفتند که او به پزشکان گفته است که هیچ درد یا ناراحتی نداشته است.

دکتر بانرجی گفت: «هیچ نشانه ای از خون یا جراحت وجود نداشت که مرا شگفت زده کرد. ابتدا با قرار دادن لوله تراکئوستومی در راه هوایی برای تنفس، یک جراحی حمایتی انجام دادیم و سپس جراحی خود را شروع کردیم.»

فیلم‌های بیشتر نشان می‌دهد که جراحان نیزه ۳ شاخ پوشیده از خون را با دقت از گردن مرد بیرون می‌کشند.

دکتر بانرجی گفت: «هیچ یک از ساختارهای حیاتی آسیب ندیدند زیرا نیزه به طور معجزه آسایی با هیچ یک از اندام های حیاتی برخورد نکرده بود. بیمار به خوبی بهبود یافته است و ما به تدریج لوله های نگهدارنده را خارج می کنیم.»اوایل سال جاری گزارش شد که یک دختر هشت ساله هندی پس اینکه در یک کارگاه ساختمانی زمین خورد، یک میله آهنی وارد فک او شد و از دهانش خارج شد، اما به شکل معجزه آسایی آسیب جدی ندیده بود و به سرعت بهبود پیدا کرد.
این دختر به بیمارستان منتقل شد و جراحان طی یک عمل جراحی ۳۵ دقیقه ای در ماه اکتبر، میله را برداشتند. پزشکان در هند گفتند که به طور معجزه آسایی میله به اعصاب حیاتی و رگ های خونی مغز آسیبی نرسانده بود و دختر کوچک در عرض هشت ساعت توانست صحبت کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar