فرادید/ هتل نیشیاما اونسن کیونکان (Nishiyama Onsen Keiunkan) یک استراحتگاه جنگلی در دل چشم‌انداز مسحورکنندۀ اطراف شهر هایاکاوا در ژاپن است. البته قطعا این چشم‌انداز زیبا آن چیزی نیست که این هتل را به محلی منحصر به فرد تبدیل کرده است؛ ویژگی خاص این هتل در قدمت خیره‌کنندۀ آن است.

هتل نیشیاما اونسن در سال ۷۰۵ میلادی تاسیس شده است، یعنی دقیقا ۱۳۱۸ سال قبل! (همان زمانی که در غرب آسیا خلفای بنی‌امیه بر سر کار بودند). موسس این هتل شخصی به اسم فوجی‌وارا ماهیتو، فرزند یکی از دستیاران امپراطور تِنجی بود. جالب اینجاست که این هتل از زمان تاسیس تا کنون هنوز در اختیار همین خانواده است و تا کنون ۵۲ نسل از فرزندان ماهیتو آن را اداره کرده‌اند.

این هتل ۱۳۰۰سال است که مسافر می‌پذیرد!

انتخاب محل این هتل به خاطر وجود چشمه‌های آبگرم معدنی فراوان در این منطقه بوده است؛ چیزی که ژاپنی‌ها از گذشته‌های دور به آن علاقۀ فراوانی داشته‌اند. در طی دوران برقراری این هتل مهمانان معروفی از جمله برخی از حاکمان ژاپن مثل توکوگاوا ییاسو (قرن ۱۶ میلادی) مهمان آن بوده‌اند. زمانی که این هتل تاسیس شد هنوز سکه در ژاپن ضرب نشده بود و مهمانان هتل با ارائۀ کالا‌هایی مثل برنج و سلاح هزینۀ اقامتشان را پرداخت می‌کردند.

این هتل ۱۳۰۰سال است که مسافر می‌پذیرد!

ساختمان هتل در طی قرن‌ها و به خصوص در دهه‌های اخیر مورد بازسازی قرار گرفته، اما هنوز حال و هوا و سبک معماری سنتی‌اش را حفظ کرده است. موسسۀ رکورد‌های گینس در سال ۲۰۱۱ این مکان را به عنوان قدیمی‌ترین هتل جهان ثبت کرد. بازدیدکنندگان امروزی این هتل در همان مسیر‌هایی قدم می‌زنند و از همان چشمه‌ها و منظره‌هایی استفاده می‌کنند که قرن‌هاست محل استراحت، تامل و عبور سامورایی‌ها، حاکمان و ثروتمندان ژاپن بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar