ایسنا/ محققان دانشگاه سوربن فرانسه با انجام دو پژوهش، تصمیم گرفتند رابطه بین تجربه یک سری احساسات را با ضریب هوشی افراد بیابند. نتایج این تحقیق، حاصل دو مطالعه روی ۴۴۰ نفر است که آزمون‌های شخصیت و رفاه و خوشبختی را تکمیل کردند. بعد از انجام این پژوهش مشخص شد یک سری احساسات هستند که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالاست.

احساس سرزندگی و هوش بالاتر
نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که احساس شادی و رضایت، با داشتن ضریب هوشی بالاتر مرتبط است. تجربه احساسات مثبت، احساس سرزندگی و هوشیاری کامل بیانگر هوش بالاتر است. همچنین محققان دریافتند، زمانی که صحبت از انجام وظیفه‌ شد، افراد با هوش بالاتر چه قبل و چه بعد از آن استرس کمتری داشتند. افرادی که شادتر و سرزنده‌تر بودند با عباراتی مانند «در درک مسائل سریع هستم»، «دایره لغات غنی و تعامل فکری دارم» و همچنین «دوست دارم مسائل پیچیده را حل کنم» موافق بودند.
تایید نتایج این پژوهش با آزمون هوش سیال
پاسخ‌ها و نتایج این تحقیق با یک آزمون هوش سیال واقعی که به شرکت‌کنندگان داده شد، مطابقت داشت. به عبارت دیگر، افراد باهوش درباره باهوش بودن حق داشتند، آنان فقط احساس باهوش بودن نداشتند. هوش سیال به سرعت کار مغز اشاره دارد. مانند قدرت یک موتور یا سرعتی است که رایانه می‌تواند اطلاعات را پردازش کند. در ضمن نتایج نشان داد که هوش به‌طور کلی با استرس کمتر (پریشانی و نگرانی کم و درگیری با کار زیاد) قبل و بعد از آزمون‌های هوش مرتبط است. حتی بدون انجام آزمون، افرادی با ضریب هوشی بالاتر احساس شادی و انرژی بیشتری داشتند. دلیل ارتباط ضریب هوشی و شادی می‌تواند به میزان اهمیت باهوش بودن در فرهنگ‌های مختلف مرتبط باشد. همچنین محققان بیان کردند: «جالب است که حتی در مطالعه شماره یک که در آن هیچ الزامی برای انجام کار فکری وجود نداشت، هوش با تجربه یک سری احساسات همبستگی داشت».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar