آخرین خبر/ دشت دریاسر تنکابن یکی از زیباترین جاهای دیدنی شمال ایران است که به‌دلیل برخورداری از زیبایی‌های منحصربه‌فرد و طبیعتی که هر چهار فصل سال، جلوه‌ای برای خودنمایی دارد، مقصدی جذاب برای علاقه‌مندان طبیعت گردی و کمپینگ محسوب می‌شود. از این دشت می‌توان به‌عنوان مرز و نقطه اتصال جنگل‌های سرسبز شمال ایران و یخچال های رشته کوه‌ الموت نام برد.


دشت دریاسر کجاست؟
دشت دریاسر از جاهای دیدنی تنکابن است و در جنوب شهر تنکابن و در منطقه دوهزار با چشم‌اندازی از کوه الموت قرار دارد. دشت دریاسر بین چهار کوه محصور شده است؛ از ضلع جنوب غربی کوه الموت، بلندترین کوهی است که این دشت را احاطه کرده است. همچنین، این دشت از غرب به گردنه سیالان، قله‌های خشچال و کندیگان و از شرق به طالقان محدود می‌شود. 

 

فاصله تهران تا دریاسر حدود ۲۸۸ کیلومتر است که بین ۵ تا ۶ ساعت زمان می‌برد تا شما به دشت دریاسر برسید. همچنین، فاصله دشت دریاسر تا ساری ۲۵۹ کیلومتر، تا تنکابن ۳۵ کیلومتر، تا عباس آباد ۶۱ کیلومتر و تا رامسر ۶۳ کیلومتر است.
 چگونه به دشت دریاسر برویم؟
پس از رسیدن به شهر تنکابن در ناحیه غربی استان مازندران، مسیر جاده دوهزار را پی بگیرید تا به دوراهی امامزاده قاسم برسید. در سمت چپ جاده مسیری به‌سمت دره می‌رود که انتهای آن به روستای عسل محله خواهد رسید. پس از آن باید حدود یک تا یک‌ونیم ساعت کوهپیمایی کرده و بعد از عبور از تپه‌ها و چشمه‌های بین راه به دشت دریاسر می‌رسید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar