خبرآنلاین/ کشور اتریش که در قلب اروپا واقع شده، همواره یکی از مقاصد گردشگری بوده است. جذابیت های فراوان اتریش گردشگران زیادی را از نقاط دور و نزدیک به این کشور می کشاند که می خواهند از پیست های اسکی مشهور و جاذبه های تاریخی و فرهنگی آن لذت ببرند. طبیعت خیره کننده ی اتریش بسیار الهام بخش است و بر هر کسی که شانس تجربه ی آن را پیدا کند اثری شگفت انگیز باقی می گذارد. زیبایی های این کشور گردشگران ها مسحور خود می سازد و عجیب نیست که آن ها بارها و بارها برای لذت بردن دوباره از این زیبایی ها به این کشور بازمی گردند.

با چند حقیقت خواندنی درباره ی کشور اتریش همراه باشید.

۱- توالت های فرنگی شکل متفاوتی دارند

 
 

۱۲ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور اتریش که نمی دانستید

در اتریش در داخل کاسه ی توالت های فرنگی یک بخش تاقچه مانند وجود دارد که پیش از کشیدن سیفون، مدفوع روی آن باقی می مانند تا بتوانید وضعیت مدفوع خود را بررسی یا در صورت تمایل برای آزمایش از آن نمونه برداری کنید. این قابلیت ابتکاری این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند سلامت خود را کنترل و نیازهای پزشکی شان را برطرف کنند.

۲- از روتختی استفاده نمی کنند

۱۲ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور اتریش که نمی دانستید

در اتریش اگر به هتل بروید، در اتاق خود بر روی تخت با یک پتوی تا شده، بدون هیچ روتختی ای مواجه خواهید شد. در خانه ها نیز به همین منوال است و به ندرت روتختی ای خواهید دید.

۳- بسیار رک اند

اتریشی ها رک و مسقیم حرف زدن را به طفره رفتن ترجیح می دهند. در تعاملات خود با مردم محلی احتمالش زیاد است با بازخوردهای صریح یا اظهارنظرهای «بی ادبانه» ی آن ها درباره ی رفتار یا ظاهرتان مواجه شوید. این اصرار بر صداقت که گاهی با بی ادبی اشتباه گرفته می شود، گویای تعهد اتریشی ها به ابراز صریح و بی پرده ی افکار و عقاید خود است.

مثلاً اگر از آن ها بپرسید که «این لباس مرا چاق نشان می دهد؟» و واقعاً همینطور باشد، بی رودربایستی به شما خواهند گفت که «بله همینطور است!». اتریشی ها شاید از نظر بسیاری از مردم دنیا نامهربان بیایند، اما اگر واقعیت همانی باشد که به زبان می آورند، بنابراین نامهربان نیستند (از نظر خودشان). آن ها صرفاً چیزی که واقعاً وجود دارد را بیان می کنند.

۴- سخت می شود کسی را پیدا کرد که اسکی بلد نباشد

۱۲ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور اتریش که نمی دانستید

ورزش اسکی با فرهنگ اتریشی ها گره خورده است، به طوری که بچه ها اغلب از سنین پایین به همراه والدین خود به پیست های اسکی می روند. به علاوه، یادگیری ورزش اسکی در دوران مدرسه اجباری است. بنابراین تعجبی ندارد که اسکی بازان اتریشی همواره در رقابت های اسکی در میان نفرات برتر قرار دارند و اغلب بیشترین مدال را در مسابقات هم اروپا و هم دنیا کسب می کنند. با این حال، اسکی حتی برای اتریشی ها هم ورزش بسیار گرانی است و بسیاری از آن ها تنها یک یا ۲ بار در سال به اسکی می روند. اما همه ی اتریشی  هامسابقات جام جهانی اسکی آلپاین را تماشا می کنند و این رقابت ها برای آن ها به اندازه ی فوتبال و شاید حتی بیشتر از آن برایشان اهمیت دارد.

۵- در تخت مشترک از پتوهای جداگانه استفاده می کنند

اتریشی ها با این کار مطمئن می شوند که هر کسی از فضای شخصی و گرمای کافی برخوردار خواهد بود.

۶- استفاده از تاکسی رایج نیست

۱۲ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور اتریش که نمی دانستید

طی کردن مسافت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای با پای پیاده به جای گرفتن تاکسی برای اتریشی ها امری کاملاً عادی است. در اتریش استفاده از تاکسی را چیزی برای افراد سالمند یا ناتوان از طی مسافت های طولانی و یا افراد ثروتمندی که علاقه ای به پیاده روی ندارند می دانند.

۷- می توانند تا پایان عمر تحصیل در دانشگاه را ادامه دهند

با توجه به رایگان بودن تحصیل در اتریش، همه ی افراد در هر سنی می توانند در دانشگاه ثبت نام کنند و تحصیلات خود را ادامه دهند. داشتن همکلاسی سالخورده در دانشگاه امر غیر رایجی نیست.

۸- خیره شدن به غریبه ها را بد نمی دانند

اتریشی ها اغلب در خیابان یا وسایل نقلیه ی عمومی با علاقه ای واقعی به غریبه ها خیره می شوند که در حقیقت روشی برای ابراز رضایت و تأیید است. این کار آن ها به این معنی نیست که کسی که به او خیره شده اند ظاهر عجیب یا نامناسبی دارد، بلکه بازتابی از فرهنگ اتریشی ها است.

۱۰- هنگام سلام کردن به جای دست دادن یا در آغوش گرفتن، باهم روبوسی می کنند

میزان نزدیکی یا نسبت افراد با یکدیگر تأثیری بر این رسم ندارد و هم افراد نزدیک و هم آشنایان جدید با این حرکت دوستانه با یکدیگر سلام و احوالپرسی می کنند.

۱۱- همه ی کسانی که سگ دارند فارغ از نوع نژاد سگ خود مالیات می پردازند

در اتریش هر شهری نرخ مالیات مخصوص به خود را در این مورد دارد، اما به طور متوسط، افرادی که سگ دارند سالانه ۷۲ یورو برای سگ اول و ۱۰۵ یورو بابت هر یک سگ بیشتر می پردازند. عدم پرداخت این مالیات جریمه های قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت.

۱۲- تقریباً نیمی از برق کشور با نیروی برق آبی تأمین می شود

۱۲ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور اتریش که نمی دانستید

فراوانی رودخانه ها و مناطق کوهستانی در اتریش فرصت زیادی برای استفاده از قدرت آب های جاری در نیروگاه های برق آبی فراهم کرده است. این منبع انرژی تجدیدپذیر از مزایای متعددی برخوردار است، از جمله پایداری و کمتر بودن میزان گازهای گلخانه ای تولیدی. اتکا به نیروی برق آبی نشانگر تعهد کشور اتریش به تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar