خراسان/ یک مطالعه جدید در بریتانیا نشان می‌دهد که بچه‌ها زمانی که پدران‌شان به‌طور مداوم از طریق بازی، قصه‌گویی، نقاشی یا آواز خواندن با آن‌ها تعامل می‌کنند، در مدرسه ابتدایی عملکرد بهتری دارند. محققان دانشگاه لیدز بریتانیا دریافتند وقتی پدران به‌طور منظم با فرزندان ۳ ساله خود به این روش‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، بچه‌ها در مدرسه در 7 سالگی بهتر عمل می‌کنند. همچنین این کودکان در ارزیابی‌های کلیدی در ۷ سالگی نمرات بالایی داشتند.
    حتی 10 دقیقه بازی با کودک هم موثر است
 این مطالعه نشان داد، در حالی که پدرها بر پیشرفت تحصیلی تأثیر داشتند، مادران تأثیر بیشتری بر رفتارهای عاطفی و اجتماعی بچه‌ها داشتند. بر اساس این مطالعه که بین هزاران خانواده دو والدی انجام شد، حتی فقط ۱۰ دقیقه صرف وقت در روز با کودک تفاوت ایجاد می‌کند. به گفته محققان، بازی پدر با کودک از کیفیت قوی‌تری برخوردار است. بازی‌هایی که با بچه انجام می‌دهد کیفیت متفاوتی دارد. آن‌ها کمی هیجان‌انگیزتر هستند و بازی‌های فیزیکی بیشتری دارند. این بازی‌ها شامل بالا نگه داشتن نوزاد بالای سر، قلقلک دادن نوزاد، دوچرخه سواری با پاهای نوزاد است. از این‌رو کودک بیشتر احتمال دارد که بخندد. مادران بیشتر درگیر بازی‌های کلامی تکراری هستند.
    تفاوت بازی‌های پدر و مادر با کودک
 بنابراین یکی از والدین معمولاً بر امنیت تأکید  و از کودک در برابر خطر محافظت می‌کند و دیگری اغلب استقلال را ترویج  و کودک را تشویق می‌کند تا به کاوش و ریسک کردن و تلاش برای حل مستقل مشکل بپردازد؛ دو روشی که مزایای منحصر به فردی دارند و یکدیگر را تکمیل می‌کنند و با بیشتر نظریه‌های رشدی که نیاز به تعادل فعالیت‌ها دارند، مطابقت دارد.
 منبع: مهر به نقل از مدیسن‌نت

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar